Furcsa mérkőzésen győzte le a Real Madrid a Barcelonát szombat délután. Az első félidő békés, lassú játékot hozott, a fordulás után beállt Ronaldo, a Realnak pedig ennyi is elég volt.

Primera División, 26. forduló:
Real Madrid - Barcelona 2-1 (1-1) - élő közvetítés
Madrid, Bernabeu-stadion, v: Pérez Lasa
gól: Benzema (6.), Ramos (82.), illetve Messi (17.)
Real Madrid: López - Ramos, Varane, Pepe, Coentrao (Arbeloa, 69.) - Essien, Kaká (Khedira, 57.), Modric - Callejon, Benzema (Ronaldo, 57.), Morata
Barcelona: Valdés - Alves, Piqué, Mascherano, Alba - Thiago (Tello, 85.), Busquets, Iniesta - Pedro (Adriano, 77.), Messi, Villa (Sánchez, 67.)
sárga lap: Ramos (51.), Coentrao (61.), Morata (68.), Arbeloa (92.), illetve Alba (55.), Piqué (58.), Thiago (62.), Iniesta (93.)
piros lap: Valdés (a lefújás után)

Ronaldo, Özil, Khedira, Xabi Alonso és Higuaín nélkül állt ki a Real Madrid a Barcelona elleni Clásicóra. José Mourinho csapata 16 pontos hátrányban állt a mérkőzés előtt a bajnokságban, így ennek a sorozatnak alig maradt tétje, sokkal fontosabb tehát a Manchester United elleni keddi Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő.

A fenti körülmények és a délutáni kezdés a Real-Barcától szokatlanul békés hangulatot teremtett. A szikrázó napsütésben a Real már a hatodik percben gólt lőtt, a fiatal, egész meccsen jól focizó Morata a bal szélről csavart a kapu elé, ahol Benzema nem tudott hibázni.

Forrás: AFP/Dani Pozo

Egyre jobban magához ragadta a kezdeményezést a Barca, a félidő végére 30-70 százalék lett a labdabirtoklás a javára, de a lagymatag játék még a teljesen passzív, a saját térfelén kocogó Real ellen sem hozott helyzeteket. A kivételt a 18. perc jelentette, mikor Dani Alves mesterien ugratta ki Messit, aki Sergio Ramos kicselezése után a bal alsóba lőtt. Árulkodó azonban, hogy még nemtörődöm játékkal is többet lőtt kapura (4-3) a Real az 1-1-re végződő első félidőben. A békés jelleget az állófoci és a kevés helyzet mellett a játékrész lap nélküli levezénylése hangsúlyozta.

Fordulás után aktívabbá vált a Real, a közönség mégis akkor lelkesedett csak igazán, mikor Ronaldo melegíteni kezdett. Az 57. percben be is állt a portugál, aki egyből színt vitt a játékba. Innentől a hazaiak tettek többet a győzelemért, a Barcán David Villa segíthetett volna, ha nem focizik teljesen formán kívül.

A 76. percben Morata még elrontott egy ziccert, hat percre rá viszont Ramos a hosszú felsőbe csúsztatta Modric jobbról érkező szögletét. Újabb hat perc múlva Ronaldo kapufát lőtt szabadrúgásból, a kipattanót pedig Pepe helyezte a kapu üresen tátongó jobb oldala mellé.

Mindezek ellenére egyenlíthetett volna a Barcelona, amikor Ramos felvágta Adrianót a 16-oson belül, a jogos büntető azonban elmaradt. A 2-2 azonban csalóka eredmény lett volna: a fél szemmel a keddi, manchesteri BL-csatára figyelő Real Madrid rendkívül visszafogottan játszott, egy félidőn át tartalékos is volt, mégis több nagy helyzetet dolgozott ki, és többször találta el a kaput (6-2), mint a katalánok.

Az Amerikában gyógykezelt, március végére/április elejére visszavárt Tito Vilanova helyettese, Jordi Roura ezúttal már hevesebben gesztikulált a kispad mellett, de semmivel sem tűnt élesebbnek a csapata, mint négy napja a Camp Nouban, mikor 3-1-re kaptak ki a Realtól a spanyol kupa elődöntőjében. A csapat körüli gondokat jelezheti, hogy a szombati bajnoki utolsó pillanataiban Iniesta sárga, Valdés piros lapot kapott reklamálásért, ami korábban nem volt jellemző a Barca játékosaira.

Sergio Ramos kitérő választ adott a büntetőgyanús esetét firtató kérdésre: "Az eredmény igazságos, nem kell egy bizonyos eseményt kiemelni. Büszkék vagyunk erre az eredményre, melyet eddig kevesebb játéklehetőséghez jutókkal értünk el. Két Clásico megnyerése után úgy megyünk Manchesterbe, hogy elhisszük: képesek leszünk nyerni."