Az Albert-stadion utolsó Ferencváros-Újpest mérkőzésén a hazai csapat két bombagóllal 2-1-re verte a vendégeket. A teltháznyi közönség mindent bevetett, volt görögtűz és hanggránát, Cukic győztes gólja a 93. percben született.

OTP Bank Liga, 19. forduló:
Ferencváros - Újpest FC 2-1 (1-0) - az élő közvetítés
Albert-stadion, 16 ezer néző
v.: Solymosi
Ferencváros: Jova - Somália, Gyömbér, Besic, Sváb - Józsi - Martinus (Leonardo, 78.), Abroah (Klein, 59.), Cukic (Hakola, 94.), Jenner - Böde
Újpest: Balajcza - Szélesi, Vermes, Mihajlovic, Iandoli - Balogh B., Vasiljevic, Simon K. - Christ, Kabát - Moraes (Lázár B., 75.)
gól: Somália (42.), Cukic (92.) illetve Kabát (51.)
sárga lap: Christ (45.), Kabát (47.)

A magyar labdarúgó-bajnokság legrégebbi múltra tekintő párharcának 212. felvonására készült a Ferencváros és az Újpest csapata. A hazaiak ráadásul stadionbúcsúztatóra is készültek, a hírek szerint félmillió forintot költöttek csak a látványelemekre.

Egy órával a mérkőzés kezdete előtt már telt ház volt a stadionban, a helyi B közép Otthonunk e szentély felirattal ellátott drapériával - amelyen egy Albert Flórián-kép is volt - várta a csapatokat, de üzentek a játékvezetőnek is (Solymosi egyre vigyázz, magadra) célozva a 2010. szeptember 11-i, újpesti mérkőzésre, amelyen a lilák úgy nyertek 6-0-ra hogy Solymosi a ferencvárosi Marek Heinzet kiállította az első félidőben.

Lendületesen kezdett a hazai együttes, amelyben a csatár Somalia meglepetésre jobbhátvédként kezdett, ennek lett pozitív és negatív hozadéka is a mérkőzésen.

A 2. percben Cukic előtt adódott lehetőség, de Mihajlovic szerelt, majd Kabát tesztelte a másik oldalon Jovát. A 12. percben óriási Fradi-ziccer maradt ki, egy szöglet után Cukic a bal kapufánál állva képtelen volt az üres kapuba fejelni a labdát.

Az első játékrész egyetlen vendéglehetőségét a ferencvárosi védők ügyetlenkedése hozta össze, de Jova végül menteni tudott.

Forrás: MTI/Beliczay László

A 36. percben újabb kihagyhatatlan ziccert rontott el a Fradi, Jennernek már csak az üres kapuba kellett volna továbbítania, ám lövése a kapusán áteső és a földön fekvő Szélesi fejéről kifelé pattant.

A 41. percben aztán váratlanul, de megérdemelten vezetést szerzett a Ferencváros. Somália lopakodott előre, miután senki sem figyelt rá, 20 méterről ballal óriási gólt rúgott a jobb felső sarokba (1-0).

A második félidő kis késéssel kezdődött, mert a látványra szánt büdzséből jutott tűzijátékra is, a hazaiak azonban meglepődhettek, hogy az 51. percben éppen Somalia helyén futott egy akció, Iandoli centerezését pedig Kabát közelről nem hibázta el (1-1).

Sőt, öt perccel később Vasiljevic közeli fejesét Jova elképesztő bravúrral védte csak, kellett is, hogy Ricardo Moniz belenyúljon a mérkőzésbe. Jött a védelembe Klein, Somalia előrébb húzódott, de komoly helyzetet alig-alig sikerült kialakítani.

A szurkolók közben nem unatkoztak, az újpestiek Jennert dobálták meg egy szögletnél, a fradisták válaszul Kabát mellé dobtak hanggránátot.

A 66. percben Gyömbér egy méterről csúsztatott a kapufára, majd a télen szerződtetett Leonardo mutatta meg, hogy nem véletlenül volt UEFA-kupa-győztes: saját térfeléről indulva az újpesti 16-osig vágtatott, de lövése célt tévesztett.

Amikor már úgy tűnt, 1-1 lesz a vége, akkor jött Cukic, és a 93. percben egy Iandoli által röviden kifejelt labdát 17 méterről védhetetlenül vágott a léc alá (2-1).