Jól indult a Hannover-Hamburg meccs Huszti Szabolcs számára a Bundesliga 23. fordulójában, mert előbb gólpasszt adott, majd tizenegyesből gólt szerzett. A büntető elvégzése közben azonban megcsúszott a Hannover magyar légiósa, és megsérült a bal combja, nem is tudta folytatni a játékot. A Bayern kiütötte Werdert, a Schalke nehezen gyűrte le a Düsseldorfot.

Huszti az első két hannoveri gólból vette ki a részét, de a csapattársak azután sem álltak le, hogy a combsérülése miatt a 42. percben lecserélték, Ya Konan duplázott, majd Abdellaoue is eredményes volt, így a Hamburg 5-1-es zakóval kulloghatott haza.

Huszti gólja és sérülése:

A másik két magyar érdekeltségű csapat egyaránt 1-1-et játszott, a Stuttgart és a Mainz sem lehet boldog a Wolfsburg, illetve a Nürnberg elleni döntetlennel. A Stuttgartban Hajnal Tamás nem volt kerettag, a Mainzban viszont Szalai Ádám végig a pályán volt, és gólpasszt adott.

A Bajnokok Ligájában az Arsenal elleni BL-nyolcaddöntőn nagyon meggyőző produkciót nyújtó Bayern München továbbra is félelmetes formában van, és már az első félidőben eldöntötte a Werder elleni meccset, ráadásul a 44. percben kiállították a Gomezt gólhelyzetben buktató Prödlt.

A Bayern nem ült rá az eredményre, hanem annyit lőtt, amennyit tudott, így 6-1 lett a vége. Jupp Heynckes, a Bayern vezetőedzője - akit a szezon végén Josep Guardiola vált a kispadon - karrierje 1000. Bundesliga-mérkőzésén vállalt szerepet, játékosként 369, edzőként pedig immáron 631 összecsapást tudhat maga mögött.

A Bayern-Werder góljai:

Az alsóházban az Augsburg 2-1-re verte a Hoffenheimet, így a két csapat helyet cserélt: a Hoffenheim került a kiesést érő 17. pozícióba, az Augsburg pedig osztályozót játszana, ha most lenne vége az idénynek.

Bundesliga, 23. forduló:
Bayern München - Werder Bremen 6-1 (2-0)
Robben (25.), Javi Martinez (29.), Gebre Selassie (49., öngól), Gomez (51., 89.), Ribéry (86.), illetve De Bruyne (58.)
piros lap: Prödl (44., Werder)

FC Augsburg - Hoffenheim 2-1 (1-0)
Dzsi Dong Won (45.), Mölders (79.), illetve De Camargo (92.)

FSV Mainz - VfL Wolfsburg 1-1 (1-1)
Zimling (5.), illetve Naldo (15.)
piros lap: Madlung (30., Wolfsburg)

Hannover 96 - Hamburger SV 5-1 (3-1)
gól: M. Diouf (7.), Huszti (39., 11-esből), Ya Konan (45., 68.), Abdellaoue (85.), illetve Van der Vaart (13., 11-esből)

VfB Stuttgart - Nürnberg 1-1 (0-0)
gól: I. Traoré (51.), illetve Feulner (77.)

Schalke - Düsseldorf 2-1 (1-0)
gól: Matip (29., 81.), ill. Bellinghausen (56.)