Skócia
Magyarország
15:002024. június 15.
Svájc
Bár többet támadott, a 2-1-re elvesztett első félidő után sokáig futhatott az eredmény után a Real Madrid otthon a Dortmund ellen. Végül fordítani nem sikerült, ám egyenlíteni igen, Özil hajrábéli szabadrúgásával. A legnehezebb csoportban a Manchester City ugyancsak 2-2-t játszott az Ajaxszal, így már a Dortmund és a Real a továbbjutás toronymagas esélyese.

Eredmény, Bajnokok Ligája, 4. forduló, D csoport:
Real Madrid - Borussia Dortmund 2-2 (1-2)
Madrid, Bernabéu-stadion, v: Cakir (török)
gól: Pepe (34.), Özil (89.), illetve Reus (28.), Götze (45.)
Real Madrid: Casillas - Ramos, Varane, Pepe, Arbeloa (Kaká, 77.) - Özil, Xabi Alonso, Modric (Essien, 46.), Di María - Ronaldo - Higuaín (Callejón, 46.)
Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotic, Hummels, Schmelzer - Kehl, Gündogan (Perisic, 80.) - Götze (Leitner, 91.), Reus (Bender, 74.), Grosskreutz - Lewandowski
sárga lap: Grosskreutz (57.), Hummels (66.)

Enyhe Real-fölénnyel indult a nap rangadója, a spanyol bajnok Real Madrid és a német bajnok Dortmund meccse. A hazai fölény ugyanakkor elsősorban labdatartásban, és nem a helyzetek számában nyilvánult meg, sőt, a gyors német támadók ritkább, de nagyobb helyzeteket dolgoztak ki.

A Real két baloldali védője, az egyaránt sérült Marcelo és Coentrao helyén focizó Arbeloa mellett gyorsvonatként száguldott el Reus, majd hatalmas gólt ragasztott a jobb felsőbe. Kisvártatva Pepe egyenlített, már a névből is sejteni lehet, hogy ez egy bepréselt gól volt, és nem futball ünnepe.

A legutolsó percben jött az újabb hidegzuhany a hazaiaknak: ahogy Reus gólja előtt, ezúttal is Lewandowski nyert meg egy fejpárbajt, Grosskreutz elé került a labda, aki egyből középre játszott, az érkező Götze pedig átpöccintette a labdát Casillas felett. Középkezdésre nem is maradt idő.

Forrás: AFP/Pierre-Phillippe Marcou

Szünetben kettőt cserélt Mourinho, Essien és Callejón is rendkívül aktív volt, a csapat pedig feljebb kapcsolt. Fordulás után lényegében csak a Madrid támadott, az idő múltával pedig egyre fokozódott a hazai fölény.

A gól azonban sehogy sem akart összejönni Ronaldóéknak, hol lesen állították meg Callejónt, hol büntetőt reklamáltak a hazaiak, mikor pedig már végképp nem maradt más, Grosskreutz a gólvonalról rúgta ki a labdát.

Végül legalább a megérdemelt egyenlítés összejött, egy szabadrúgásból, amelyet ráadásul Ronaldo helyett Özil végzett el. A 19-ről, balról megeresztett lövés a bal kapufa tövéről pattant be, Weidenfeller mintha kicsit benézte volna.

Forrás: AFP/Javier Soriano

A túlóra perceit kontrollálta a Dortmund, 2-2 lett a vége, ahogy a csoport másik meccsének, a ManCity-Ajaxnak is, így lényegében semmi nem változott: a Dortmund vezet (8 pont), a Real (7), az Ajax (4) és a ManCity (2) előtt. A továbbjutásra immár a Dortmund és a Real Madrid a toronymagas esélyes, utóbbinak elég ikszelnie hazai pályán az Ajaxszal a következő fordulóban.

A D csoport állása:

1. Dortmund42206-48
2. Real Madrid421110-77
3. Ajax41126-84
4. Manchester City40226-92

Az A csoportban megőrizte vezető helyét a Porto, amely ugyan nem tudott nyerni a Dinamo Kijev otthonában, de a 0-0-nak köszönhetően egy pontot így is szerzett, és ennyivel vezet a Dinamo Zagrebet demoralizáló, 4-0-s vereséggel sújtó Paris Saint-Germain előtt.

Az A csoport állása:

1. Porto43106-210
2. PSG430110-29
3. Dinamo Kijev41125-74
4. Dinamo Zagreb40040-100

A B csoportban sűrű a tabella, az élen az a Schalke áll, amely a londoni győzelem után hazai pályán 2-2-et ért el az Arsenal ellen. Pedig az angolok remekül kezdtek, Walcott révén már a 18. percben előnyhöz jutottak, majd tétmérkőzésen szerzett első Arsenal-góljával a francia Giroud is beköszönt. Ám a Schalke nem adta fel, Huntelaar még az első félidő ráadásában szépített, Farfán pedig a második játékrész közepén egyenlített.

A nyolcpontos németek és a hétpontos angolok mögött azonban ott nyomul a hatpontos Olimpiakosz is, amelynek kapuját ezúttal nem Megyeri Balázs védte. A görögök a hajrában szerzett két góllal végül 3-1-re verték a Montpellier-t.

A B csoport állása:

1. Schalke42208-58
2. Arsenal42117-67
3. Olimpiakosz42027-76
4. Montpellier40135-91

A C csoportban megkapta első gólját a Málaga, amely ugyan sokáig vezetett Milánóban, végül 1-1-re végzett az AC Milan ellen. Az Anderlecht - Juhász Roland nélkül - 1-0-ra verte az orosz Zenitet. A csoport élén a spanyolok állnak, a második helyért azonban még nagy a versenyfutás.