Roy Hodgson, az angol labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya bosszús volt a San Marino ellen világbajnoki selejtező után, amiért Aldo Simoncini, a kiscsapat kapusa kórházba küldte Theo Walcottot.

Mindössze öt perc telt el a meccsből, amikor Simoncini leterítette Walcottot, aki az ütközés után másodpercekig mozdulatlanul feküdt a gyepen, majd le is kellett cserélni. Az Arsenal szélsőjét az öltözből kórházba vitték a mellkassérülése miatt, és az éjszakát a biztonság kedvéért benn töltötte.

"Ez egy durva megmozdulás volt a kapus részéről, egy percig nem állítom, hogy szándékos volt, de meggondolatlanul cselekedett. Normál esetben ki kellett volna állítani őt ezért, és tizenegyes is járt volna nekünk, és akkor hamarabb megszerezhettük volna a vezetést" - füstölgött Hodgson.

Az angolok végül kaptak egy büntetőt a 35. percben, amit Rooney értékesített, és ezzel megtörte a jeget, a vége 5-0 lett Hodgson csapatának.