A címvédő Manchester City a gólt és gólpasszt jegyző Alekszandr Kolarov vezérletével 3-0-ra győzött a Sunderland ellen a Premier League 7. fordulójában. Gera Zoltán megszerezte idénybeli második gólját, miután betalált a West Bromwich QPR elleni 3-2-es sikere alkalmával. A Chelsea ugyan hamar hátrányba került hazai pályán a Norwich ellen, de ezután négy gólt szerzett, így maradt élen.

Bár a City egyértelmű esélyese volt a Sunderland elleni meccsnek, a címvédőt óvatossá tehette, hogy az előző szezonban négy pontot is elhullajtott a Fekete Macskák ellen, akik idén még veretlenek voltak, igaz, ez egy győzelmet és négy döntetlent jelentett. Roberto Mancini, a City edzője hét helyen változtatott azon a csapaton, amely a Dortmund elleni BL-meccsen kezdett, kimaradt például a csapatkapitány Vincent Kompany, aki vádlisérülést szenvedett.

Öt perc telt csak el, amikor a legutóbbi hat meccséből csak egyet megnyerő City máris megszerezte a vezetést: a ballábas Kolarov végzett el egy szabadrúgást olyan helyről, ahonnan inkább jobblábasok szoktak lőni, de a szerb védőt ez nem zavarta, és szépen csavart a kapuba. A Sunderlandnek csak momentumai voltak az első félidőben, míg a City már ekkor eldönthette volna a meccset, de Zabaleta közeli lövését Mignolet védte, majd fél perccel később Tévez tüzelt mellé, Balotelli elöl pedig nagy ziccerben mentett egy vendégvédő.

A második játékrész elején is a Sunderland belga kapusa tartotta versenyben a csapatát, amikor Yaya Touré lövését és Richards fejesét is kivédte, de a 60. percben Kolarov újra villant, balról lőtte be pontosan a labdát, amire a percekkel korábban beállt Agüero érkezett, és hat méterről kilőtte a jobb felsőt. A folytatásban sorra jöttek a további City-helyzetek, de Tévez pár centit tévedett, David Silva a lécre emelt, végül a 89. percben Milner szabadrúgása Gardneren megpattanva csapta be a kapust, így 3-0 lett a végeredmény.

Jó hír a magyar válogatott szempontjából, hogy Gera Zoltán végig a pályán volt a WBA-QPR meccsen, sőt, gólt is szerzett, a 22. percben a John Terryt rassziszmussal vádoló Anton Ferdinand hibája után lőtt az Interrel BL-győztes Júlio César kapujába. A West Brom remekül kezdte a szezont, és a negyedik helyen áll, csak rosszabb gólkülönbsége miatt marad le a dobogóról.

0.31-nél látható Gera gólja a videón:

A harmadik helyet egyelőre az Everton foglalja el, amely 2-2-t játszott a Wigan otthonában, a meccs eleji gyors gólváltás után a Wigan Di Santo góljával sokáig vezetett, de a liverpooliak egy kései büntetővel végül pontot mentettek.

A Norwich hiába vezetett Holt szép lövésével a Stamford Bridge-en, a Chelsea 17 perc alatt három gólt szerzett, és ezzel begyűrte a Kanárikat. A spanyol Mata két gólpasszal vette ki a részét a sikerből, és ezzel legutóbbi öt meccsén négy gólnál és öt assisztnál tart.

A Swansea három vereség után tudott ismét pontot szerezni, pedig a nyeretlen Reading már 2-0-ra vezetett a walesiek ellen.

A szombati zárómeccsen az Arsenal hátrányból győzött a West Ham ellen. A WHU Diamé köténnyel színesített gyönyörű góljával szerzett vezetést, de az Arsenal még a félidő előtt egyenlített, a nyáron érkezett Giroud először volt eredményes a PL-ben.

Diamé, 1-0:

Giroud, 1-1:

A döntés végül az utolsó negyedórára maradt, előbb a csereként beállt Walcott gurított a rövid sarokba,

majd a spanyol Cazorla akasztott nagy gólt a bal felsőbe.

Premier League, 7. forduló:
Manchester City - Sunderland 3-0 (1-0)
Kolarov (5.), Agüero (60.), Milner (89.)

Chelsea - Norwich City 4-1 (3-1)
gól: Torres (14.), Lampard (22.), Hazard (31.), Ivanovic (76.), illetve Holt (11.)

Swansea City - Reading 2-2 (0-2)
gól: Michu (71.), Routledge (78.), illetve Pogrebnyak (31.), Hunt (44.)

West Bromwich Albion - Queens Park Rangers 3-2 (2-1)
Morrison (5.), Gera (22.), Mulumbu (85.), illetve Taarabt (35.), Granero (90.)

Wigan Athletic - Everton 2-2 (2-1)
gól: A. Koné (10.), Di Santo (23.), illetve Jelavic (11.), Baines (87., 11-esből)

West Ham United - Arsenal 1-3 (1-1)
gól: Diamé (21.), illetve Giroud (41.), Walcott (77.), Cazorla (83.)