Az Internazionale hazai pályán 2-0-ra nyert vasárnap a Catania ellen az olasz labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában. A vendégcsapatok közül csak a Roma tudott nyerni, amely kétgólos hátrányból fordított a Genoa ellen, amelyben Tőzsér Dániel kispados volt.

Álomszerűen kezdte a forduló zárómeccsét a Tőzsér nélkül felálló Genoa, előbb Kucka lőtt hatalmas gólt a kapu bal oldalába, majd Jankovic előbb gyönyörű mozdulattal a lécet találta el, de a visszatett labdát kapásból bevágta, így negyedóra után megnyugtató előnyt hozott össze a hazai csapat.

Igaz, a futballedzők rémálma a kétgólos vezetés, mivel a csapatok ilyenkor gyakran lazábban veszik a meccset, nem koncentrálnak annyira, hogy emiatt-e, nem tudni, de a Genoa előnye elfogyott a félidőre: előbb Totti lőtte ki a hosszú alsó sarkot - megszerezve ezzel 217. gólját, amivel harmadik már az örökranglistán -, majd Osvaldo félfordulatból szerzett szép gólt.

Az argentin származású csatár a második félidő elején is megvillant, egy szöglet után bólintott a léc alá, és ezzel már a Roma vezetett. A Genoa már nem tudott felpörögni, közelebb volt a 2-4, mint a 3-3, és végül Lamela okos csavarása meg is hozta azt a gólt, amivel minden eldőlt.

Serie A, 8. forduló:
Atalanta - Siena 2-1 (0-0)
gól: Cigarini (63.), Bonaventura (82.), illetve Reginaldo (59.)

Chievo - Fiorentina 1-1 (1-1)
Thereau (17.), illetve G. Rodriguez (18.)

Internazionale - Catania 2-0 (1-0)
gól: Cassano (28.), Palacio (85.)

Palermo - Torino 0-0

Parma - Sampdoria 2-1 (1-0)
Amauri (36., 53., az elsőt 11-esből), illetve Eder (81., 11-esből)

Genoa - AS Roma 2-4 (2-2)
Kucka (7.), Jankovic (15.), illetve Totti (27.), Osvaldo (44., 55.), Lamela (83.)

20. Siena 8 9-10 2

A Sienától 6, az Atalantától 2, a Sampdoriától és a Torinótól 1-1 pont büntetésből levonva.