A címvédő és listavezető AC Milan ugyan hátrányban volt, ám Zlatan Ibrahimovic duplájával 2-1-re legyőzte az AS Roma együttesét az olasz labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának szombati rangadóján.

A Juventust a forduló előtt négy ponttal megelőző Milan általában megszenved hazai pályán a Roma ellen, de most aktívan kezdte a meccset, Emanuelson rövid sarokra tartó lövését korábbi ajaxos csapattársa, Stekelenburg védte, aki Ibrahimovic léc alá tartó bombaszabadrúgásánál is tette a dolgát.

A tizedik percben komoly veszteség érte a Milant, Thiago Silva ugyanis cserét kért, a brazil belső védő minden bizonnyal a Barcelona elleni BL-negyeddöntőt is kihagyja majd.

A csere ellenére a Milan lendülete nem tört meg, igaz, óriási ziccerekig nem jutottak a hazaiak, de El-Shaarawy kapáslövése és Ibrahimovic Muntari beadását követő fejese is lehetőség volt. A 40. percben El-Shaarawy csavarása csattant a bal kapufán, a kipattanó Nocerinót találta meg, de az egyébként gólerős középpályás nem tudott elég gyorsan reagálni.

A Milan-kapufára a Roma góllal válaszolt, Ambrosini felszabadítás helyett De Rossit találta meg a labdával, akinek a lövése elsuhant volna keresztbe, de az ötösön szemfüleskedő Osvaldo beleszúrt.

Egy másik milanos hiba után könnyedén növelhette volna előnyét a Roma a szünet után, Abbiati a kaputól 30 méterre álló Tottihoz passzolta a labdát, aki túl flegma volt, és a léc fölé emelt. Az 53. percben Heinze és El-Shaarawy karatemozdulattal mentek a labdáért, a bíró talán lefújhatta volna a Milan-csatár mozdulatát, de nem ítélt semmit, az akció továbbment, Ambrosini beadásánál pedig a labda érintette a bevetődő De Rossi kezét, és Mazzoleni büntetőt ítélt. A labda mögé Ibrahimovic állt és a kapust becsapva a bal alsóba gurított.

A Milan továbbra sem játszott igazán jól, de így is többet támadott, és két Stekelenburg-bravúr miatt maradt az 1-1, a holland kapus előbb Ibrahimovic rövidre tartó lövését védte lábbal, majd Muntari komoly löketét tolta a lécre. A 84. percben aztán Ibrahimovic rajtolt egy indításra, kiosztott egy esernyőt Stekelenburgnek, majd Kjaer szorításában az üres kapuba fejelt.

A Milan így 2-1-re nyert, és hét pontra növelt az előnyét a Juve előtt, amely vasárnap este az Intert fogadja.