Nagyszerű főpróbát tartott a Basel elleni BL-nyolcaddöntő viszavágójára készülő Bayern München, amely a Bundesliga 25. fordulójában 7-1-re kiütötte a Hoffenheimet. A bajorok már a félidőben 5-0-ra vezettek, Mario Gomez három, Arjen Robben két góllal zárt. Folytatta jó sorozatát a Mainz, amely 2-1-re nyert a Nünrberg ellen, a hazaiak magyar csatárát a 84. percben a második sárga lap után kiállította a bíró. A Mainz másik magyarja, Stieber Zoltán a kispadról követte a meccset. A bajnok Dortmund zsinórban nyolc győzelem után meglepetésre csak ikszelt a kiesőjelölt Augsburg otthonában, így öt pontra csökkent az előnye a Bayern előtt.

A Bayern nagyon komoly offenzívával kezdett, nem telt még el öt perc, és már ünnepelhetett az Allianz Arena közönsége, egy kipattanót Gomez tett be a léc alá. Hét perccel később Lahm harcolt ki tizenegyest, amelyet Robben gurított a jobb sarokba, majd újabb három perc elteltével Kroos lőtt ugyanoda a 16-oson kívülről.

3-0 után sem állt le a Bayern, Ribéry nagy passza után Robben letehette volna a labdát a mellette üresen érkező Müllernek is, de inkább ő fejezte be az akciót, majd a félidő zárásaként Ribéry volt ismét a feladó, de ezúttal Gomezt ünenepelhették a társak.

A Hoffenheimnek a szünet után sem volt momentuma, a Bayern pedig folytatta a gálát, Gomez újabb fejessel tette teljessé a mesterhármasát, majd a nagy kedvvel játszó Robben, Ribéry páros dolgozott össze gólt érően. A vendégeknek a szépítés azért összejött, de mindent elmond a meccsről, hogy ezt is egy Bayern-játékos hozta össze.

Megtorpant az idény meglepetéscsapata, a Mönchengladbach, amely legutóbbi három bajnokiján nyeretlen maradt, ezúttal az utolsó előtti Freiburggal ikszelt. A hétközben a BL-ben a Barcelonától 7-1-es vereséget elszenvedő Leverkusen úgy tűnt, talpra állt a méretes pofon után, Kiessling ugyanis gyors gólt szerzett Wolfsburgban, de a hazaiak egy korábbi és egy jelenlegi Bayer-játékos közreműködével fordítottak: Helmes közelről fejelt a hálóba, míg Kadlec egy szerencsétlen mozdulattal öngólt hozott össze.

Nagyszerű formát mutat a Mainz, amely legutóbbi hét meccsén nem kapott ki, a csapat egybeesése egybeesik Mohamed Zidan góllövő sorozatával, és Szalai Ádám visszatérésel. Az egyiptomi támadó a Nürnberg ellen is betalált, Szalai pedig az első perctől a pályán volt, de nem maradhatott fenn végig, mivel a második sárga lapja miatt kiállította a bíró.