A Vasas-Honvéd meccsel indult újra a labdarúgó NB I, és a vendég kispestiek két tizenegyesgól révén hozták el a három pontot a második félidőben sok helyzetet kidolgozó, de azokat egy kivétellel elpuskázó angyalföldiek ellen.

NB I, 18. forduló:
Vasas - Budapest Honvéd 1-2 (0-2)
Illovszky-stadion, 2000 néző
v.: Takács J.
Vasas: Ilizi - Kovács G., Rubus, Takács Z., Polényi (Kovács D., 46.) - Varga G. (Kovács Á., 66.), Mehmedagic, Bárányos (Dajic, 82.), Katona - Hercegfalvi, Szabó B.
Honvéd: Sánta - Lovric, Debreceni, Botis, Vidovic - Ceolin (Vernes, 60.), Ivancsics, Hidi, Tchami (Czár, 77.) - Délczeg, Hadzic (Horváth A., 84.).
gól: Szabó B. (85.), illetve Ivancsics (28., 37., mindkettőt 11-esből)
sárga lap: Mehmedagic (27.), Polényi (42.), Bárányos (77.), Kovács D. (86.), illetve Vernes (62.), Lovric (64.)

A meccs előtt Kutasi Róbertre, a REAC sportigazgatójára emlékeztek a csapatok és a szurkolók. A negyedik percben a Honvéd előtt adódott az első lehetőség, de Délczeg nem találta el jól a labdát, a túloldalon Sánta húzta le a labdát, miután csapattársa elég szerencsétlenül ért bele, és magasan föllőtte a levegőbe.

A hetedik percben a kispesti nevelés, az Újpesttől télen igazolt Takács jegyezte a Vasas első kapuralövését, 30 méteres szabadrúgása össze-vissza cikázott a levegőben, Sánta végül üggyel-bajjal védte a lövést. Aktívabb volt a vendégcsapat az első húsz percben, Ceolin azonban nem a jobb helyzetben lévő Délczeget játszotta meg egy kontra végén, hanem önzőzött, majd egy jobb oldali beadás után egy Vasas-védő előzte meg a lövésre készülő Délczeget.

A 28. percben büntetőhöz jutott a Honvéd: Ivancsics szabadrúgása után a labdára induló Hadzicot Mehmedagic lerántotta, a tizenegyesből pedig Ivancsics helyezett a bal alsóba (0-1). Öt perccel később egy szintén Kispestről induló játékos, Bárányos próbálta meglepni a Honvéd kapusát, de a léc alá tartó emelést Sánta fölé tolta.

A 37. percben Takács kezezett a 16-oson belül, újabb tizenegyest kapott a Honvéd, és Ivancsics ismét nem hibázott, ezúttal a kapu jobb oldalába lőtt félmagasan (0-2). Gyorsan szépíthetett volna a Vasas, ám Szabó hiába fejelt az üres kapu irányában Sánta rossz kifutása után Lovric bravúros mozdulattal tudott menteni a gólvonalnál.

A második félidő elején is rosszul mozdult ki a kapujából a Honvéd kapusa, de ezt is megúszta, Mahmedagic fejese elment a bal sarok mellett. Feljavult a Vasas, igaz volt honnan: egy balról érkező beadásnál Vidovic elszámította magát, így Varga fejelhetett, de talán jobban járt volna, ha lő, mert így fölépattant a labda. Egy perc telt el Varga helyzete után amikor Bárányos csavart be szabadrúgást, a labda pedig a bal kapufán csattant.

A Honvéd semmit sem csinált a második félidőben, a Vasas viszont mindent megpróbált, Szabó Bence lövését a 81. percben még nagy bravúrral védte Sánta, de a kapus négy perccel később szomorúan vehette tudomásul, hogy a hazai csatár bevette kapuját egy kipattanó után (1-2). A Vasas még indított egy utolsó rohamot, de csak egy mérsékelten veszélyes Dajic-lövésre futotta az erejéből, így a Honvéd győzelmével indult újra az NB I.