Hiába veretlen továbbra is a Juventus, szombaton a Fiorentina otthonában győznie kellene ahhoz, hogy az olasz labdarúgó-bajnokság 28. fordulója után is reális esélye maradjon a bajnoki cím megszerzésére.

Antonio Conte együttese veszíteni az elmúlt hetekben sem tudott, ám győznie is február 18-án sikerült legutóbb, azóta négy bajnoki meccsén elért döntetlennel négypontos hátrányba került a címvédő AC Milannal szemben.

A Juventusnál nehezen élik meg az elmúlt időszak sikertelenségeit, Conte és több játékos is rendszeresen okolta a csapat teljesítménye mellett a játékvezetőket azért, hogy elmaradtak a győzelmek. Emiatt a klubvezetés a múlt vasárnapi, Genoa elleni 0-0 után úgy döntött, hogy nyilatkozatstopot rendel el az együttesnél.

A firenzei együttes mindenesetre komoly lehetőséget ad a torinóiaknak nyeretlenségük megszakítására, a Fiorentina ugyanis gyenge formában van, és csak 15. a tabellán.

A Milan a bajnokságban február eleje óta menetel, legutóbbi öt Serie A-meccséből csak a Juventusszal játszott döntetlent, s most a 16. helyen szerénykedő Parma otthonában folytathatja jó sorozatát.

A forduló rangadóját vasárnap este Udinében játsszák, ahol a még Bajnokok Ligája-indulást érő harmadik pozícióért küzdő, egyaránt 46 pontos Udinese és Napoli csap össze. Utóbbi a BL nyolcaddöntőjének szerdai visszavágóján hosszabbítás után 4-1-re kikapott az angol Chelsea vendégeként, így 5-4-es összesítéssel búcsúzott az elitsorozattól.