Az Arsenal a mesterhármast jegyző Robin van Persie vezetésével 7-1-re nyert a vendég Blackburn Rovers ellen az angol labdarúgó-bajnokság 24. fordulójának szombati nyitómérkőzésén. A Bogdán Ádámmal felálló Bolton 2-0-ra kikapott a Norwich vendégeként, Fülöp Márton kispados volt a Swansea-től vereséget szenvedő West Bromban, Buzsáky Ákos pedig nem került be a Wolverhampton által legyőzött QPR keretébe. Az éllovas Manchester City 3-0-ra legyőzte a Fulhamet.

Álomszerűen kezdte a meccset az Arsenal, alig telt el egy perc, amikor Walcott beadása után Van Persie közelről helyezett a hálóba. Arsene Wenger csapata fölényben játszott, de nem tudta növelni az előnyét, a 31. percben pedig egyenlített a Blackburn, Pedersen gyönyörűen csavart a jobb felsőbe 22 méteres szabadrúgásból.

Nem sokáig volt 1-1 az állás, a 38. percben újra a Walcott, Van Persie páros villant - bár az akció kulcsjelenete Song zseniális passza volt -, majd újabb három perccel később a holland hozta helyzetbe a fiatal Oxlade-Chamberlaint, aki első bajnoki gólját lőtte a felnőttek között, miután a kapust is kicselezte.

Ha ez még nem lett volna elég a Roversnek, Givet a 43. percben páros lábbal rácsúszott Van Persie-re, aki megúszta a sérülést, ellenfelének viszont a piros lap miatt befejeződött a meccs.

Az Arsenal nem állt le, és a második félidőben is folytatta a gólgyártást: Arteta egy szöglet utáni kipattanót varrt be, Oxlade-Chamberlain ravaszul spiccelt a jobb alsóba, megduplázva PL-góljai számát, Van Persie egy jobboldali beadás után a léc alá lőtt labdával tette teljessé a mesterhármasát, majd a legvégén, a 93. percben gólpasszt adott Henrynak, így lett 7-1 a vége.

A Norwich hiába vesztette el már az eldő félidőben mindkét belső védőjét, ez sem zavarta meg, és 2-0-ra legyőzte a Bogdán Ádámmal felálló Boltont. A magyar kapusnak az első gólnál nem volt esélye, Surman a saját lövése után a blokkoló védőről visszapattanó labdát vágta be, a másodiknál talán hibázott abban, hogy maga elé ütötte a labdát, de elég nagy volt a tömörülés előtte.

Buzsáky Ákos sérülése miatt nem volt benne a QPR keretében, de csapata nélküle is vezetést szerzett a Wolverhampton ellen a Fulhamtől érkező Zamora góljával, ám a vendégek kihasználták, hogy az ellenfelét torkon ragadó Djibril Cissét kiállította a védő, és a szünet után fordítottak. A Wolves 13 pontot szerzett azokon a meccseken, amelyen az ellenfél szerezte meg a vezetést, ez rekord a ligában.

Óriási formában van a Sunderland, amely legutóbbi hat bajnokijából ötöt megnyert, az aktuális áldozat a Stoke volt, amely egy félidőt tíz emberrel játszott Huth kiállítása miatt.

Tovább folytatódik a West Brom pocsék hazai sorozata, Gera Zoltán és Fülöp Márton csapata november óta nem nyert odahaza, pedig most vezetett is a Swansea ellen, a végén mégis a walesiek örülhettek, akik az idényben másodszor győztek vendégként.

A sereghajtó Wigan hiába került előnybe egy öngól révén, az Everton egyenlített, így az Athletic kilenc meccs óta nem kasszírozott három pontot.