A jobbhátvéd Glen Johnson hajrágóljával nyerte meg 2-1-re a Liverpool a Chelsea elleni rangadót a Premier League 12. fordulójában. Győzelmével a Liverpool beérte pontszámban a Chelsea-t, mindkét csapatnak 22 pontja van, hátrányuk tizenkét pont az éllovas Manchester City mögött.

Az első félidőben jobban játszott a Liverpool, de ahhoz, hogy a vezetést megszerezze, kellett a Chelsea védelmének sokadik idei bénázása: Cech könnyelműen gurította oda a labdát a kaputól 24 méterre álló Mikelnek, akit Adam szerelt, majd Bellamy és Suárez kipasszolta a védőket, az akciót pedig Maxi Rodríguez fejezte be precízen.

A szünetben Andre Villas-Boas, a Chelsea edzője a védekező középpályás Mikel helyére egy csatárt hozott be, bár a kispadon ott volt Fernando Torres és Anelka is, ő Sturridge-t küldte be, és a döntése tíz percen belül igazolódott, Malouda lövésszerű beadását a cserecsatár passzolta be a hosszú oldalon érkezve.

Az egyenlítés után felpörgött a Chelsea, Drogba szabadrúgását követően Reina bravúrral védte Ivanovic fejesét, majd a hajrában mindkét csapat felvállalta a nyílt játékot a győzelem érdekében. Ez végül a vendégeknek hozott három pontot, Kuyt előbb még elvétette a jobb sarkot a helyzeténél, de a 87. percben Adam keresztlabdájával Glen Johnson indult el, befűzte Ashley Cole-t, majd ballal a jobb alsóba gurított.

A Chelsea az Arsenal elleni 3-5 után újabb rangadót bukott hazai pályán, így maradt 22 pontos, a Liverpool pedig beérte pontszámban most legyőzött riválisát.