A Bajnokok Ligája után a második számú európai kupasorozatban, az Európa Ligában is megkezdődtek a csoportküzdelmek. Magyar szempontból az L csoport számított a legérdekesebbnek: a Juhász Rolanddal felálló belga Anderlecht 4-1-re verte a görög AEK Athént. Szabics Imre csapata, az osztrák Sturm Graz az orosz Lokomotiv Moszkvától hazai pályán kapott ki 2-1-re, az egyetlen osztrák gólt a magyar válogatott csatár szerezte.

Eredmény, Európa Liga-csoportkör, első forduló, L csoport:
Anderlecht (belga) - AEK Athén (görög) 4-1 (3-1)
Brüsszel, Constant Vanden Stock Stadion
v.: Carlos Clos Gómez (spanyol)
Anderlecht: Proto - Wasilewski, Juhász, Deschacht, Gillet - Biglia, Kuyaté (Safari, 85.), Kljestan, Fernando - Suárez (De Sutter, 85.), Jovanovic (Jakovenko, 80.)
AEK: Konsztantopulosz - Georgeasz, Manolasz, Dellasz, Karabelasz - Vargas, Lagosz (José Carlos, 46.), Gencoglu, Leonardo (Sialmas, 71.) - Liberopulosz (Beleck , 57.), Gudjohnsen
gól: Suárez (16., 40., 84.), Jovanovic (33.), illetve Leonardo (36.)

"Készen állunk, remélem, jó eredményt tudunk elérni az első fordulóban" - nyilatkozta a klub honlapján Juhász Roland, ennek ellenére a mérkőzés első lehetőségét a vendég görögök hagyták ki, Karabelas lövését szépen védte vetődve Proto kapus.

A 13. percben Suárez vétette el a célt, majd egy túlcifrázott helyzet végén Biglia lőtt a léc fölé. A 16. percben vezetéást szerzett az Anderlecht: Fernando indításával Suárez lépett ki a védők közül, Dellasz szorításában elesett a 16-oson belül, ám fekve bekotorta az ámuló kapus mellett a labdát (1-0).

A 21. percben Juhász kapott sárgát, amiért rossz ütemű becsúszásakor a labda helyett Vargas lábát kaszálta el. A 26. percben Proto védte bravúrral Liberopulosz közeli fejesét , de a játékvezető már lest jelzett.

Integettek a görög védők is a 33. percben, de mindhiába, a lesről visszalépő Suárez passzolt Fernandóhoz, akinek beadását a védők mögül jól érkező Jovanovic okosan csúsztatta a kapuba (2-0).

Három perc múlva jött a szépítés, Leonardo gondolt egy merészet, meghúzta a bal szélen, a hazai védelem pedig statisztált ahhoz, hogy nemcsak helyzetbe hozta magát, de ki is lőtte a kapu bal oldalát (2-1).

Gyorsan magához tért az Anderlecht, a 40. percben Suárez balról becselezte magát a 16-oson belülre, Georgeasz és Manolasz csak nézte, ahogy az argentin csatár jobbal a bal felső sarokba csavarta a labdát (3-1).

A félidőben a vendégek cseréltek, Lagosz helyére José Carlos állt be. Az 53. percben Fernando került helyzetbe, de gyenge lövését védte a görög kapus, az ellentámadásból José Carlos lőtt a jobb kapufa mellé.

A 65. percben Jovanovic 14 méteres lövését védte Konsztantopulosz. Tíz perc múlva Manolasz és Jovanovic csapott össze, a játékvezető egy-egy sárga lappal megoldotta a kakaskodást - a görög védő azonban második lapját kapta, így emberhátrányban folytatta a mérkőzést az AEK.

A 84. percben egy rossz kidobás után José Carlos veszítette el a labdát, az Anderlecht labdát szerzett, végül Kljestan átadásából Suárez már a harmadik gólját lőtte, beállítva a 4-1-es végeredményt.

A csoport másik mérkőzésén:
Sturm Graz (osztrák) - Lokomotiv Moszkva (orosz) 1-2 (1-2)
Graz, UPC-Arena
v.: Bruno Miguel Duarte Paixao (portugál)
Sturm: Cavlina - Standfest, Feldhofer (Pürcher, 46.), Burgstaller, Pophadze - Wolf, Weber, Hölzl (Kainz, 23.) - Bodul, Szabics, Muratovic (Haas, 66.)
Lokomotiv: Guilherne - Burlak, Djurica, Siskin, Janbajev - Glusakov, Ibricic (Zapater, 46.), Ozdojev, Szicsov (Caicedo, 76.) - Maicon, Obinna (Ignatyev, 69.)
gól: Szabics (15.), illetve Obinna (28.), Szicsov (29.)

További eredmények, Európa Liga-csoportkör, első forduló, G csoport:
AZ Alkmaar (holland) - Malmö (svéd) 4-1 (1-0)
Altidore (21.), R. Elm (33., büntetőből), Maher (39.), Holman (49.), illetve D. Larsson (72., büntetőből)

Austria Wien (osztrák) - Metaliszt Harkiv (ukrán) 1-2 (1-0)
Jun (7.), illetve Gueye (56.), Xavier (79., büntetőből)

H csoport:
FC Bruges (belga) - NK Maribor (szlovén) 2-0 (2-0)
Odjidja-Ofoe (7.), Dirar (24.)
piros lap: Rajcevic (85., Maribor)

Birmingham City (angol) - Braga (portugál) 1-3 (0-1)
King (71.), illetve Barbosa (7., 88.), Lima (59.)

I csoport:
Udinese (olasz) - Rennes (francia) 2-1 (1-1)
Di Natale (39.), Armero (83.), illetve Hadzsi (18.)

Atlético Madrid (spanyol) - Celtic (skót) 2-0 (1-0)
Falcao (3.), Diego (68.)

J csoport:
Maccabi Haifa (izraeli) - AEK Larnaca (ciprusi) 1-0 (0-0)
Ghadir (54.)
piros lap: Murillo (82., Larnaca)

Steaua Bucuresti (román) - Schalke (német) 0-0

K csoport:
Wisla Krakow (lengyel) - Odense (dán) 1-3 (0-1)
Kirm (54.), illetve A. Johansson (35.), Utaka (80.), Jensen (90.)

Fulham (angol) - Twente (holland) 1-1 (1-1)
A. Johnson (19.), illetve Schwarzer (41., öngól)

Eredmények, Európa Liga-csoportkör, első forduló, A csoport:
Shamrock Rovers (ír) - Rubin Kazany (orosz) 0-3 (0-1)
Martins (3.), Noboa (50.), Karadeniz (60.)

PAOK (görög) - Tottenham Hotpsur (angol) 0-0

B csoport:
Hannover (német) - Standard Liege (belga) 0-0

FC Köbenhavn (dán) - Vorszkla (ukrán) 1-0 (0-0)
Nordstrand (54., büntetőből)

C csoport:
Hapoel Tel-Aviv (izraeli) - Rapid Bucuresti (román) 0-1 (0-0)
Herea (55.)
piros lap: Yadin (90.), illetve Surdu (90.)

PSV Eindhoven (holland) - Legia Warszawa (lengyel) 1-0 (1-0)
Mertens (21.)

D csoport:
FC Zürich (svájci) - Sporting (portugál) 0-2 (0-2)
gól
: Insua (4.), Van Wolfswinkel (21.)

Lazio (olasz) - Vaslui (román) 2-2 (1-0)
D. Cissé (35., büntetőből), Sculli (71.), illetve W. Lopes (59., 63., a másodikat büntetőből)
piros lap: Zauri (62., Lazio)