Gólokban és kacagtató jelenetekben bővelkedő mérkőzésen a Szolnoki MÁV labdarúgócsapata otthonában 3-2-re kikapott a Ferencvárostól, és ezzel már matematikailag is NB II-esnek tekintheti magát.

Monicomp Liga, 27. forduló:
Szolnoki MÁV FC - Ferencváros 2-3 (2-3)
Tiszaligeti Stadion, 4000 néző
vezette: Berger
Szolnok: Melnicenko - Milicic (Lengyel B., 27.), Máté P., Djurovic, Vukomanovic - Fitos (Tchami, 59.), Búrány, Némedi, Jokic (Antal, 82.) - Gosic, Zsolnai
Ferencváros: Haber - Balog Z., Csizmadia, Tutoric, Rodenbücher - Rósa D. (Józsi, 70.), Morales, Stanic (Dragóner, 80.), Junior - Schembri, Pölöskey (Abdi, 67.)
gól: Zsolnai (24., 45.), ill. Pölöskey (22.), Schembri (25.), Rósa D. (41.)
sárga lap: Gosic (27.), Djurovic (41.), Lengyel B. (53.), Némedi (64.), ill. Rósa (59.), Junior (79.), Morales (88.)

Marek Heinz és Liban Abdi - akik a Bors című napilap szerint az egyik edzésen Rósa Dénessel együtt összeverekedtek, ám a klubnál ezt mindenki tagadta - ezúttal csak a kispadon kaptak helyet, a Fradi azonban nélkülük is szinte egykapuzott az első félidőben.

A 7. percben Rósa a jobb sarok mellé lőtt, majd Melnicenko kapus a kirúgással Schembrit hozta játékba, aki hosszú másodperceken át farkasszemet nézett Melnicenkóval, majd belerúgta a kapusba a labdát. A szöglet után Pölöskey fejelt a léc alsó lapjára. A 10. percben ismét ő rajzolta Schembri fejére a labdát, a légiós pedig 5 méterről mellé fejelt.

Már 0-4 is lehetett volna, amíg aztán a 20. percben megtört a jég: az egyik szolnoki játékos szabadrúgásból klubtársa hátába bombázta a labdát, az onnan lepattanó labdával megiramodó Pölöskey pedig az elfekvő Melnicenko mellett a jobb sarokba gurított (0-1).

A középkezdés után Zsolnai fejjel egyenlített a 22. percben, de csak egy újabb percre volt szükség Schembri vezető góljához, amelyet Rósa beadásából szerzett a máltai (2-1).

A szolnoki védelmet akkor játszották át a látogatók, amikor csak kedvük szottyant rá, ugyanakkor a sebtében összetrombitált grundcsapat benyomását keltő házigazda is eljutott gólhelyzetig, ami éles kritikája az éremesélyes védekezésének.

Olykor Prukner László vezetőedzőnek is gondjai akadtak, egy alkalommal - nem tudván eldönteni, milyen nyelvet válasszon a multinacionális csapatban - a "Pölöskey, come back!" szavakkal parancsolta vissza csatárát saját térfelére.

A 41. percben Djurovic a tizenhatoson belül elkaszálta Schembrit, a büntetőből Rósa a bal sarokba helyezett (1-3).

Amikor a Fradi-szektor a negyediket követelte, jött is a gól, de az eszeveszett adok-kapok következtében nem oda, ahová mindenki várta. A félidő utolsó másodperceiben Vukomanovic ívelt szabadrúgást Haber kapuja elé, Zsolnai fejjel megcsúsztatta a labdát, amely a bal felső sarokban kötött ki. (2-3)

A 65. percben újabb derültséget kiváltó jelenet: Pölöskey egy ajándéklabdával zavartalanul gyalogolhatott Melnicenko kapujára, ám a tizenhatoson belülre érve váratlanul megbotlott, és odalett a helyzet.

A 69. percben Rósa sárga lapot érően szabálytalankodott, de mivel neki ez már a második lett volna, a kártya Berger játékvezető zsebében maradt.

A 73. percben Stanic nagy lövését piszkálta ki Melnicenko a jobb pipából.

A 86. percben Némedi megmenthetett volna egy pontot az NB I első kiesőjének, de öt méterről mellé pöccintett. Két percre rá a Zsolnai mesterhármasát hiúsította meg Haber remek védéssel.