Egygólos győzelmet aratott a Barcelona labdarúgócsapata a Getafe ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójának szombati mérkőzésén. A madridi rangadón a Real 2-1-re nyert idegenben az Atlético ellen, a Zaragoza - Pintér Ádám nélkül - egy szabadrúgásgóllal győzött Mallorcán.

A 17. percben szerzett vezetést a Barcelona, Dani Alves 18 méterről lőtt védhetetlen bombagólt a Getafe kapujának bal oldalába (1-0).

A második félidő elején Bojan Krkic révén növelte előnyét a bajnoki címvédő, a csatár lövése megpattant egy vendégjátékoson, úgy került a kapuba (2-0).

A hajrában Manu még közelről egy szép belsőzéssel szépített (2-1), az utolsó percekben azonban már nem tudott egyenlíteni a Getafe a teljesen kiengedő hazaiakkal szemben.

Egygólos vereséget szenvedett Mallorcán a Pintér Ádámot is foglalkoztató Real Zaragoza. A magyar hátvéd a cserepadról nézte végig a mérkőzést, amelynek utolsó fél órájában a vendégek emberhátrányban futballoztak.