Az anyagi gondokkal küzdő Ferencváros nyílttá tehette volna a bajnokságot, ha legyőzi az éllovas Videotont a labdarúgó NB I 19. fordulójának a rangadóján, a székesfehérváriak azonban fantasztikus napot fogtak ki, és 5-0-ra nyertek az Üllői úton. Mezey György csapata így kilenc pontra növelte előnyét a továbbra is második FTC előtt a tabellán.

Labdarúgó NB I, 19. forduló:
Ferencváros - Videoton 0-5 (0-2)
Üllői út, Albert Flórián-stadion, tízezer néző
v.: Kassai Viktor
Ferencváros: Ranilovic - Csizmadia, Tutoric, Balog - Andrezinho (Miljkovic, 68.), Rósa, Stanic (Abdi, 75.), Maróti, Józsi (Tóth B., a szünetben) - Heinz, Schembri
Videoton: Bozovic - Lázár (Milanovic, 78.), Lipták, Vaskó, Andic - Gosztonyi, Sándor, Vasiljevic (Szakály D., 70.), Polonkai - Lencse (Nikolic, 65.), Alves
gól: Alves (26.), Vasiljevic (33.), Lencse (52.), Andic (63.), Polonkai (79.)
sárga lap: Rósa (4.), Balog (25.), Tóth B. (61.), ill. Polonkai (13.), Lipták (42.)

A tavasz meccsévé minősített összecsapásra mindkét edző nagyjából az előre megsejtett tizenegyet küldte az Üllői úti gyepre, ferencvárosi oldalról Andrezinho, odaátról Lencse László csapatba kerülése okozott némi meglepetést. Az már kevésbé, hogy mintegy tízezren jöttek ki a találkozóra, és a tízezerből hozzávetőleg ezren - a Fradi B közép tagjai - piros-fehér-zöld léggömberdőből gyönyörű élőképet varázsoltak a Nagyvárad tér felőli kapu mögé, és a nemzeti ünnep tiszteletére Kassai Viktor kezdő sípszava előtt elénekelték a Himnuszt. "Itt az idő, most vagy soha!", hirdette zöld betűkkel a 40 méteres transzparens, erőteljes áthallással a 163 évvel ezelőtti forradalmi események és a klub jelenlegi szituációja között.

Már az első félidőben eldőlt a meccs

A feszült hangulat első kézzel fogható megnyilvánulása a negyedik percben Rósa Dénes tüskéje volt, ami Gosztonyinak fájt, a ferencvárosi középpályás pedig sárga lapot kapott érte.

Az első lövést Schembri jegyezte, de nem találta el a kaput a 8. percben, majd négy percre rá a már addig is néhány, futballra emlékeztető mozdulattal jelentkező Stanic került helyzetbe, de csúnyán fölé lőtt. A Videtoton válasza Polonkai durva szabálytalansága volt Rósával szemben, a fehérvári kapott egy sárgát, a ferencvárosi rövid ápolás után folytatta.

A 16. percben Andic labdáját Polonkai befejelhette volna, ehelyett előkészíteni akart - szöglet lett belőle. Üdítően eseménydús volt a meccs, a 22. percben Sándor György kapáslövése pattogott el Ranilovicig, pedig jóval nagyobb volt a helyzet annál, mint ami kisült belőle.

Aztán a 25. percben Balog Zoltán kézzel tisztázott saját tizenhatosán belül, Kassai tizenegyest ítélt. Andre Alves a jobb sarokra rúgta, mindenki érezte, hogy oda fogja, Ranilovic is, ki is ütötte a labdát, de éppen a brazil elé, aki másodszorra valahogy bekotorta (0-1).

Nekiesett ellenfelének a hátrányba került Fradi. A 28. percben Rósa lőtt estében, Bozovic kipiszkálta a labdát a jobb sarokból. Három perc múlva Stanic rárajzolta a labdát Schembri fejére, a fejes után a labda kiperdült a bal kapufáról.

A 33. percben jobb oldali vendégszöglet után egy fejen megcsúszott a labda, Vasiljevic ott állt, és az üres kapuba helyezett (0-2).

Forrás: MTI/Illyés Tibor
Alves a tizenegyesből akciógólt varázsolt

A fehérvári szektor rázendített, és nem éppen hízelgő kontextusban közölte a ferencvárosi táborral, hogy "sose lesztek bajnokok". A nézőtéri hangulat most már a megszokott, régi szép időket idézte, egyik oldal sem maradt adósa a másiknak.

A 42. percben Vaskó is kapott egy sárgát, majd Alves rabonázott, de eredménytelenül, és ezzel érdemben vége is lett az első félidőnek.

Kiütés lett a vége

Az 52. percben Lencse - aki addig semmit sem csinált - eldöntötte a meccs, talán az is lehet, hogy a bajnokság sorsát, egy bal oldali beadást szép mozdulattal perdített a bal sarokba (0-3).

Aztán a 62. percben jött a negyedik. A becserélt Tóth Bence sárga lapot érően szabálytalankodott, a 16-os bal sarkától Andic a rövid sarokba tekerte a labdát (0-4).

Ezt már a hazai kemény mag sem bírta cérnával, felzúgott a "Berki, takarodj!" kórus. Aztán a "Harcoljatok!" is, mert bizony eléggé leült a meccs. Persze minden nézőpont kérdése, a Vidi-kórus ugyanis "Fiesta!" rigmussal nyugtázta övéi iskolajátékát. Mert bizony ez iskolajáték volt, amit Polonkai, a mezőny legjobbja önmaga második és csapata ötödik góljával nyomatékosított a 80. percben (0-5).

Majdnem meglett a hatodik is, de Polonkai emelése kicsúszott a léc tetejéről. A lefújás után percekig ünnepelte kedvenceit a mintegy ezer fehérvári drukker.

A Ferencváros az 1974-ben épült Üllői úti stadionban még soha nem szenvedett ötgólos vereséget.