A labdarúgó NB I 20. fordulójában a bajnokságot vezető Videoton hazai pályán 2-1-re verte a címvédő Debrecent. A székesfehérváriak immáron 12 ponttal vezetik a ligát a szombaton Győrben pályára lépő Ferencváros előtt.

A Debrecen az elmúlt hat bajnokságból ötöt megnyert, egy ezüstérem mellett, a Videoton viszont még soha, semmilyen néven nem lett aranyérmes. Utóbbi hamarosan megváltozhat: Mezey György együttese péntek este kulcsfontosságú rangadót nyert.

Monicomp Liga, 20. forduló:
Videoton - DVSC 2-1 (0-0)
Székesfehérvár, Sóstói-stadion, 4800 néző, v: Németh Á.
Videoton: Bozovic - Lázár, Lipták, Vaskó, Andic - Polonkai (Elek, a szünetben), Sándor Gy., Vasiljevic (Szakály D., 59. perc) - Gosztonyi (Milanovic, 80. percben), André Alves, Lencse
DVSC: Novakovic - Bernáth (Nikolov, 68. perc), Komlósi, Mijadinoski, Mardare (Fodor, 78. perc) - Ramos (Salami, 64. perc), Varga - Czvitkovics, Illés Gy., Szakály P. - Coulibaly
gól: Lencse (61.), André Alves (72.), illetve Coulibaly (65.)

A székesfehérváriak kezdték jobban a mérkőzést. Az ötödik percben Vasiljevic lövésénél volt először veszélyben a debreceni kapu, de Novakovic magabiztosan fogta a Videoton középpályásának labdáját. Nem sokkal később Lencse Mijadinoski szorításában lőtt fölé az ötös sarkáról. A 25. percben jutott először a hazai kapu elé a címvédő, ekkor Szakály Péter veszélyes beadását Bozovic húzta le, majd Czvitkovics nagy helyzetben nem találta el jól a labdát. A szünetig több nagyobb lehetőség már nem volt.

A találkozó a második félidő tizedik percében élénkült meg. Illés ment el a bal oldalon, a beadását Coulibaly sodorta kapura, de Bozovic leért a jobb alsó sarokba tartó labdára. Három perccel később Czvitkovics szabadrúgása Ramos testéről került a jobb kapufára, a kipattanót a hondurasi játékos nem találta el, Coulibaly pedig suta mozdulattal terelte kapura, így Andic még a gólvonal előtt tisztázni tudott.

A 61. percben elkezdtek potyogni a gólok. A Videoton szerzett vezetést Lencse révén, miután Szakály Dénes középre adását lekezelte, majd a labdát a bal alsó sarokba küldte (1-0). A Debrecen válasza nem késett sokat. A 64. percben Coulibaly az ellenféltől kapott labdát, és 16 méterről, egy lövőcsel után, Bozovic felett a kapu jobb oldalába lőtt (1-1).

A 72. percben ismét a Videotonnál volt az előny. Gosztonyi az alapvonal közelében végzett el szabadrúgást, amely után a labda az ötös sarkán egyedül hagyott André Alveshez került. A brazil előrevetődve fejelt a kapuba, a gólvonalon álló Varga József csak beleérni tudott a labdába, menteni nem (2-1).

Forrás: MTI
Varga József és Novakovic a Loki második kapott góljánál

A folytatásban is a hazaiak akarata érvényesült, de újabb gól már nem született. A Videoton jelenleg tizenkét ponttal vezeti a bajnokságot a Ferencváros előtt. A Videoton az utolsó 15 tétmeccsén nem kapott ki, a Debrecen viszont csak egyszer nyert az utóbbi hat fellépésén, miközben négyszer vesztesen hagyta el a pályát.

Mezey György, a Videoton vezetőedzője szerint szorosabb lenne a bajnokság, ha a DVSC végig így teljesített volna : "Rányomta bélyegét a mérkőzésre, hogy a győzelemmel tulajdonképpen karnyújtásnyira került tőlünk a bajnoki cím. Nem bánom azonban, így egy küzdelmes meccsen nyertünk. Marhára összeszedte magát a Debrecen, ha végig így csinálták volna, akkor szorosabb lett volna a dolog."