A tabellán harmadik Villarreal kétszer is vezetett a Bernabeuban, a Real Madrid azonban - Cristiano Ronaldo mesterhármasával - fordítani tudott, sőt végül Kaká góljával 4-2-es győzelmet aratott a spanyol labdarúgó-bajnokság tizennyolcadik fordulójának a vasárnap esti rangadóján. José Mourinho csapata így továbbra is két pontra van az éllovas Barcelonától, a dobogós Villarreal hátránya viszont már tetemes lett a Reallal szemben.

Cani a hetedik percben hét méterről átpöccintette a labdát a kifutó Casillason (0-1):

Pazar Real-akció végén Ronaldónak nem volt nehéz dolga (1-1):

Ruben varázslatosan emelte át a labdát Casillason, aki a gól után idegesen széttárta a karjait (1-2):

Ha kell, Ronaldo fejelni is tud - még a szünet előtt egyenlített (2-2):

A kapu előtti ügyetlenkedésnek Ronaldo vetett véget, fordulásos gólja mindenkit meglepett (3-2):

Végül a portugál szélső egy gólpasszal tette fel a koronát vasárnap esti teljesítményére, Kaká - és Mourinho - legnagyobb örömére (4-2):

A Valencia Mata hajrágóljával verte idegenben a Levantét, és már csak két pontra van a dobogótól.

Levante - Valencia 0-1

Az Espanyol 4-0-ra kiütötte a Zaragozát, amelyben Pintér Ádám a 48. percig a pályán volt. Az Osasuna, Vadócz Krisztián csapata gól nélküli döntetlent ért el a vendég Getafével szemben, a magyar légiós végigjátszotta a mérkőzést.