A Panathinaikosz legyőzésével a dán FC Köbenhavn szerezte meg a maradék kiadó helyet a labdarúgó Bajnokok Ligája első négy csoportjában, s csatlakozott a nyolcaddöntő mezőnyéhez. A Barcelona tartalékosan is legyőzte az orosz Kazanyt, a Twente úgy játszott 3-3-at a Tottenhammel, hogy a hollandok az év öngóljával borzolták a kedélyeket, a Werder pedig lehet, elintézte Rafa Benítez kirúgását, miután 3-0-ra verte az Intert.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló, A csoport:
Werder Bremen (német) - Internazionale (olasz) 3-0 (1-0)
Bréma, Weserstadion
v.: Cüneyt Cakir (török)
Werder: Wiese - Schmidt, Mertesacker, Prödl, Pasanen (Silvestre, 83.) - Marin, Fritz, Frings (Bargfrede, 78.), Hunt - Hugo Almeida (Pizarro, 75.), Arnautovic
Inter: Orlandoni - Zanetti (Natalino, 54.), Córdoba, Cambiasso, Biraghi - Nwankwo, Muntari - Santon (Biabiany, 50.), Thiago Motta (Mariga, 76.), Pandev - Eto'o
gól: Prödl (39.), Arnautovic (49.), Pizarro (88.)

Habár korábban eldőlt, hogy az Inter biztosan továbbjut csoportjából, akár az elsőséget is kiharcolhatta volna az együttes. Rafa Benítez alatt az első félidő végén megingott az egyébként is instabil kispad, Prödl fejesével ugyanis a hazaiak szereztek vezetést.

A Werder-fölény fordulás után is folytatódott, a 49. percben Arnautovic révén kettőre növelte vezetését a német együttes (2-0).

A 3-0-s végeredményt Pizarro állította be, a Werder így is csupán csoportnegyedik lett, de lehet, megalapozta az Inter edzőváltását.

Twente (holland) - Tottenham Hotspur (angol) 3-3 (1-1)
Enschede, FC Twente Stadion
v.: Carlos Velasco Carballo (spanyol)
Twente: Boschker - Rosales, Wisgerhof, Douglas, Tiendalli - Brama, Landzaat, Janssen - De Jong, Janko (Vujevics, 72.), Chadli
Tottenham: Gomes - Corluka, Gallas, Bassong, Assou-Ekotto - Kranjcar (Crouch, 86.), Jenas (Lennon, 34.), Palacios, Bale - Pavljucsenko (Keane, 73.), Defoe
gól: Landzaat (22. büntetőből), Rosales (56.), Chadli (64.), illetve Wisgerhof (12., öngól), Defoe (47., 59.)

Óriási potyagóllal szerzett vezetést a Tottenham: a hazaiak védője, Peter Wisgerhof hazagurította a labdát kapusának, Sander Boschkernek, aki lyukat rúgott, így a labda a kapuban kötött ki (0-1). A hazaiak Landzaat büntetőjével egyenlítettek.

A második játékrész elején Defoe révén végre normális akciógólt is láthattak a nézők, ismét a Tottenham szerzett vezetést (1-2).

Nem adta fel a Twente, az 56. percben Theo Janssen balról nagyszerűen ívelt keresztbe, Roberto Rosales pedig fejessel egyenlített (2-2).

Az 59. percben palacios szerzett erőszakosan labdát, lövését a kapous még védte, érkezett azonban Defoe (2-3).

A 64. percben Chadli csodálatos szabadrúgással egyenlített (3-3).

A csoport végeredménye:

1.Tottenham632118-1111
2.Internazionale631212-1110
3.Twente61329-116
4.Werder Bremen61236-125

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló, B csoport:
Olympique Lyon (francia) - Hapoel Tel Aviv (izraeli) 2-2 (0-0)
Lyon, Stade Gerland
v.: Svein Odvvar Moen (norvég)
Lyon: Lloris - Réveillere, Cris, Diakhaté, Cissokho (Pied, 78.) - Makoun, Gonalons, Pjanic (Lacazette, 68.) - Briand, Gomis (Bastos, 60.), Lisando López
Hapoel: Enyeama - Bondarv, Franszman, Douglas, Sis - Vermut, Abutbul (Badeer, 80.), Jadin, Zahavi - Tamuz (Toama, 62.), Sehter (Szahar, 25.)
gól: Lisandro (62.), Lacazette (88.), illetve Sahar (63.), Zahavi (69.)

A biztos továbbjutó Lyon ugyan a 62. percben Lisandro révén egy szerencsés találattal vezetést szerzett, a vendég Hapoel azonban öt perc alatt megfordította a találkozó állását. Lacazette 88. percben szerzett gólja nemcsak a Lyonnak jelentett egy pontot, de megmentette a benficát, amely hazai pályán elszenvedett veresége ellenére is az Európa Ligát jelentő 3. helyen maradt.

Lisandro 1-0

Sahar 1-1

Zahavi 1-2

Benfica (portugál) - Schalke (német) 1-2 (0-1)
Lisszabon, Estádio do Luz
v.: Howard Webb
Benfica: Roberto - Maxi Pereira (Gaitán, 46.), Luisao, David Luíz, Fábio Coentrao - Rubén Amorim, Javi García, César Peixoto (Aimar, 46.) - Carlos Martíns (Salvio, 79.) - Saviola, Cardozo
Schalke: Neuer- Uchida, Metzelder, Höwedes, Schmitz - Kluge (Matip, 82.), Papadopulosz - Jurado (Jendrísek, 88.), Rakitic - Raúl, Huntelaar (Edu, 85.)
gól: Luisao (87.), illetve Jurado (19.), Höwedes (82.)

Gyönyörű góllal szerzett vezetést a csoportelsőségért küzdő Schalke: egy előreívelt labdár Raúl mellel tett vissza, az érkező Jurado pedig bal külsővel a jobb felső sarokba lőtt (0-1).

A 82. percben Höwedes a lesre játszó védők közül kilépve bebiztosította a győzelmet (0-2)...

... Luisao gólja már csak a szépítésre volt elég (1-2)

1.Schalke 04641110-313
2.Olympique Lyon631211-1010
3.Benfica62047-126
4.Hapoel Tel-Aviv61237-105

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló, C csoport:
Manchester United (angol) - Valencia (spanyol) 1-1 (0-1)
Manchestester, Old Trafford
v.: Perdo Proenca (portugál)
MU: Amos - Rafael, Ferdinand (Smalling, 50.), Vidics, Fabio - Nani (Giggs, 81.), Carrick, Anderson (Fletcher, 90.), Pak - Berbatov, Rooney
Valencia: Guaita - Miguel, Ricardo Costa, Dealbert, Mathieu - Pablo Hernández (Feghouli, 81.), Ever Banega, Albelda (Mata, 68.), Jordi Alba - Domínguez (Isco, 54.) - Aduríz
gól: Anderson (62.), illetve Pablo Hernández (32.)

A Valencia a 32. percben szerzett vezetést, a Manchester United otthonában: Dominguez estében passzolt az üresen érkező Pablo Hernández elé, aki futtából, 14 méterről a kapu közepébe lőtt (0-1).

Nagy rohamokat indított a MU, de Guaita parádésan védett, főleg Berbatov átkozhatta formáját, a kapus minden kísérletét hárította. A 62. percben azonban már tehetelen volt: Nani bombáját a levegőben úszva ugyan még bravúrral kiütötte, az érkező Anderson azonban megszerezte pályafutása első európai kupagólját (1-1).

Bursaspor (török) - Glasgow Rangers (skót) 1-1 (0-1)
Bursa, Atatürk Stadion
v.: Tony Chapron (francia)
Bursaspor: Özkan - Keceli, Aziz (Erdogan, 46.), Stepanov, Vederson - Ozan Has, Cimsir (Batalla, 46.) - Yildirim, Insúa, Ipek - Nunez (Bahadir, 62.)
Rangers: McGregor - Cole (McMillan, 82.), Whittaker, Weir, Bougherra, Foster - Davis, McCulloch, Hutton, Naismith (Weiss, 71.) - Miller (Beattie, 63.)
gól: Sercan Yildirim (79.), illetve Miller (19.)

A skót csapat a 19. percben szerzett vezetést a csoport leggyengébbje otthonában, egy bal oldali beadásat követően Miller 12 méterről ballal bombázott a léc alá (0-1).

A hazaiak Sercan Yildirim révén egyenlítettek, megszerezve a klub történetének első BL-pontját.

1.Manchester United64207-114
2.Valencia632115-411
3.Glasgow Rangers61323-66
4.Bursaspor60152-161

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló, D csoport:
FC Köbenhavn (dán) - Panathinaikosz (görög) 3-1 (1-0)
Koppenhága, Parken Stadion
v.: Florian Meyer (német)
FCK: Wiland - Pospech, Zanka, Antonsson (Ottesen, 77.), Wendt - Bolanos, Kvist, Claudemir, Vingaard - Grönkjaer (Zohore, 87.), N'Doye (Santin, 81.)
Panathinaikosz: Corvasz - Vintra, Boumsong, Kanté, Szpiropulosz - Gilberto Silva (Ninisz, 46.), Simao - Marinosz, Luís García (Petropulosz, 76.), Krisztodopulosz (Leto, 46.) - Cissé
gól: Vingaard (26.), Grönkjaer (50., büntetőből), Cissé (73., öngól), illetve Kanté (92.)

Egyszerű helyzet előtt állt a dán FCK együttese: ha nyer, akkor csoportmásodikként továbbjut a Barcelona mögött a D csoportból. Ennek megfelelően a hazaiak az első félidőben többet birtokolták a labdát (59 százalék), többet próbálkoztak kapura lövéssel, és Vingaard 20 méterről leadott pattzogós lövésével a 26. percben meg is szerezték a vezetést.

A második félidő elején Grönkjaer büntetője gyakorlatilag el is döntötte a kérdést, de az FCK nem állt le, kiszolgálva közönségét tovább folytatta gólgyártást. A 73. percben Mikael Antonsson szöglete Djibril Cissén megpattanva jutott a görög hálóba, öngól (3-0).

A hajrában ugyan Kanté révén szépítettek a vendégek, de így is az FCK jutott tovább.

FC Barcelona (spanyol) - Rubin Kazany (orosz) 2-0 (0-0)
Barcelona, Nou Camp
v.: Jonas Eriksson (svéd)
Barcelona: Pinto - Adriano, Piqué, Fontás, Maxwell - Busquets, Mascherano - Thiago Alcántara - Jeffren (Victor Vázquez, 12.), Krkic (Bartra, 34.), Jonathan dos Santos (Messi, 63.)
Kazany: Rizsikov - Kuzmin, César Navas, Bocchetti, Ansaldi - Rjazancev (Kaszajev, 62.), Kalesin, Noboa, Murawski - Gökdeniz (Bisztrov, 74.) - Martins (Medvegyev, 66.)
gól: Fontás (51.), Victor Vázquez (83.)

A csoport másik mérkőzésén a tartalékos összeállításban szereplő Barcelona könnyedén verte a továbbjutásra még szintén esélyes Rubin Kazanyt, a gólokat két ismeretlen játékos, Fontás és Victor Vázquez szerezték.