A Debrecen biztosan nyert a Vasas ellen a labdarúgó NB I kilencedik fordulójának a vasárnapi mérkőzésén. A címvédő ezzel az ötödik helyre lépett előre a tabellán.

NB I, kilencedik forduló:
DVSC-TEVA - Vasas 3-1 (2-0)
Debrecen, 4000 néző
v.: Németh Á.
DVSC: Malinauskas - Nagy Z. (Ramos, 60.), Simac, Mijadinovski, Laczkó - Czvitkovics, Varga J., Kiss Z., Szakály - Yannick (Dombi, 80.), Coulibaly (Kabát, 61.)
Vasas: Végh - Arnaut (Polényi, 54.), Gáspár, Mileusnic, Katona (Balogh, 29.) - Pavicevic, Arsic (Loussaief, 64.), Kovács G., Németh N. - Ferenczi, Lázok
gól: Coulibaly (14. és 17., utóbbit 11-esből), Kabát (68.), illetve Ferenczi (80.)
sárga lap: Kabát (81.), illetve Arsic (52.), Németh (70.)

A Debrecen gyakorlatilag bő negyedóra alatt eldöntötte a három pont sorsát: a 14-17. perc között Coulibaly két gólt is szerzett, a másodikat tizenegyesből. A hazai együttes végig nagy fölényben játszott, ennek ellenére a vendégek is háromszor betaláltak, de két góljukat érvénytelenítette a játékvezető.

Végh Zoltán ötszázhatvanegyedik mérkőzésén lépett pályára az élvonalban, s ezzel a harminckilenc éves kapus egyedüli csúcstartó lett.