A Wayne Rooney nélkül felálló Manchester United ugyan hátrányba került Patrice Evra nagy hibája után az Everton otthonában, de 3-1-re fordítani tudott, végül mégis be kellett érnie döntetlennel, mivel a liverpooliak a hoszabbítás perceiben két gólt is szereztek. A magyar érdekeltségű csapatok közül a Gera Zoltánt a 30. perctől bevető Fulham 2-1-re nyert a Wolverhampton ellen, a Bolton 4-1-re kikapott az Arsenaltól, pedig Bogdán Ádám több nagy védést is bemutatott.

Azoknak az Everton-drukkerenek, akik arra vártak, hogy majd jól megmondják a magukét Wayne Rooney-nak, aki a liverpooli csapattól igazolt Manchesterbe, csalódniuk kellett, mivel a magánéleti gondjai miatt címlapra kerülő csatár nem került be a MU szombati keretébe.

Sir Alex Ferguson később elmondta, Rooney-t a hazai szurkolók pocskondiázásától akarta megkímélni, a Rangers elleni BL-meccsen ismét a csapatban lesz. Az Everton az előző idényben 3-1-re verte odahaza a Unitedet, idén viszont három forduló után csak egy ponttal állt, úgyhogy David Moyes csapatának nagyon jól jött volna egy esetleges siker.

Nem is kezdett rosszul az Everton, Arteta szabadrúgásból a kapufát találta el, amire nem sokkal később O'Shea egy szintén a lécen csattanó lökettel válaszolt. A 33. percben Howard bravúrral védte lábbal Scholes megpattanó szabadrúgását, majd az amerikai kapus Giggs lövését is fogta, veszélyesebb volt egy MU, mégis az Everton szerzett vezetést: egy vendégszöglet után indult az Everton-kontra, Evra érthetetlen módon akrobatikus mozdulattal próbált belekapálni az előrevágott labdába, de nem érte el, így Arteta tört kapura, akinek a lövését Van der Sar védte, de a kipattanót Osman okosan Pienaar elé tolta, aki a hálóba helyezett.

A liverpooliak vezetése mindössze három percig tartott, Nani jobboldali beadása után ugyanis az ötösön üresen érkező Fletcher egyenlített. A szünet után két perccel pedig már a Ferguson-csapat vezetett, megint Nani volt az előkészítő, ezúttal Vidic érkezett, és a hálóba bólintott. A 66. percben már két góllal ment a MU, Scholes indítását Distin elnézte, Berbatov pedig kapura tört, aztán szépen lőtt külsővel a jobb sarokba.

Bár az Evertonnak volt helyzete, sokáig semmi nem utalt arra, hogy kihozhat még valamit a meccsből, de a hosszabbítás perceiben jött a nagy fordulat: előbb Baines beadása után Cahill bólintott a léc alá, majd egy lepattanó labdát Arteta tüzelt a jobb sarokba, sőt, a legvégén még Jagielkának is volt helyzete, amit Van der Sar kezébe lőtt, de Atkinson bíró akció közben lefújta a meccset, amiért Moyes majdnem felfalta. A vége tehát 3-3, a Manchester egy megnyert meccset engedett ki a kezéből.

A Chelsea a West Hamet is félresöpörte az útból, így továbbra is százszázalékos, a második helyen az Arsenal áll, amely 4-1-re nyert a Bogdán Ádámmal felálló Bolton ellen. A magyar kapus először volt kezdő bajnokin a Boltonban, többször is nagyot mentett, a legnagyobbat Samak helyzeténél, amikor a marokkói csatár egy az egyben vitte rá a labdát. A Bolton sokáig jól tartotta magát, de Gary Cahillt a második félidő közepén kiállították, és a hátralévő időben a londoniak fölényessé tették a győzelmüket.

Premier League, 4. forduló:
Everton - Manchester United 3-3 (1-1)
Pienaar (39.), T. Cahill (91.), Arteta (92.), illetve Fletcher (42.), Vidic (47.), Berbatov (66.)

Arsenal - Bolton Wanderers 4-1 (1-1)
gól: Koscielny (24.), Samak (58.), Song (78.), Vela (83.), illetve Elmander (44.)
piros lap: G. Cahill (Bolton, 64.)

Fulham - Wolverhampton Wanderers 2-1 (0-1)
Dembélé (49., 91.), illetve Van Damme (11.)
piros lap: Berra (Wolverhampton, 90.)

Manchester City - Blackburn Rovers 1-1 (0-1)