A Manchester United Dimitar Berbatov mesterhármasával nyert 3-2-re a Liverpool ellen a Premier League ötödik fordulójának rangadóján. A Chelsea kiütéses, a Manchester City könnyed győzelmet aratott a Blackpool, illetve a Wigan ellen.

A Manchesterből Rio Ferdinand betegség miatt hiányzott, így Vidic mellett Evans szerepelt a védelem közepén, a Liverpoolnál Joe Cole visszatért hárommeccses eltiltása után, a középpálya közepén, két új szerzemény, Poulsen és Raúl Meireles kapott szerepet, Gerrardnak pedig Fernando Torres mögött kellett osztogatnia. Lendületesen kezdte a meccset a MU, Rooney elöl az utolsó pillanatban mentett Konchesky, majd Vidic bólintott fölé egy szögletet követően.

A 16. percben aztán az első komoly ziccer is a hazaiak előtt adódott: Rooney hozta helyzetbe a jobb oldalon beinduló Nanit, aki lövés helyett cselekbe bonyolódott, végül visszagurított Rooney elé, akinek próbálkozását blokkolták, de a lepattanó épp Nani elé került, aki 10 méterről csúnyán kapu mellé tüzelt.

Öt perccel később Scholes bombázott magasan fölé egy szöglet utáni kipattanót, aztán a félidő derekán a Liverpool is mutatott valamit, egy szöglet után Glen Johnson vette célba a jobb alsót, és nem is tévedett sokat a ballábas lövéssel. A 42. percben egy sarokrúgás hozta meg a United vezető gólját: középen Torres ugyan szorongatta Berbatovot, de nem tudta megakadályozni, hogy a bolgár elfejelje a labdát, ami annak ellenére a kapu jobb oldalában kötött ki, hogy Reina és a gólvonalnál álló Konchesky is menteni próbált.

A második félidő elején is a MU dominált, Nani óriási erejű lövését a bal kapufa hárította, aztán az 59. percben már két góllal vezetett Sir Alex Ferguson csapata: Fletcher 50 méteres labdával találta meg Nanit, akinek beadását Berbatov levette, majd 14 méterről ollózva szerzett gyönyörű gólt, a labda a lécről vágódott a gólvonal mögé.

A meccs góljai:

Viszonylag gyorsan szépíteni tudott az addig nem sokat mutató Liverpool, Evans söpörte ki az őt kicselezni készülő Torres lábát, a jogos büntetőt pedig Gerrard váltotta gólra. Hat perc elteltével pedig egyenlítettek a hirtelen feltámadó Vörösök, O'Shea rántotta le Torrest a 16-os előterében, a megítélt szabadrúgást pedig Gerrard csavarta be, Van der Sarnak esélye sem volt, mivel a Mersey-partiak kapitánya kihasználta, hogy a sorfal szélén állók szétrebbentek.

Bár úgy tűnt, a lélektani fölény a padlóról felálló vendégeknél van, a 85. percben ismét a MU került előnybe, O'Shea emelte középre a labdát, Berbatov simán túlugrotta Carraghert, és az ötösről a jobb alsóba bólintott. A hátralévő időben a Liverpool már nem tudott helyzetet kidolgozni, így a MU 3-2-re nyeert a rangadót.

A Manchester City könnyedén, 2-0-ra nyert a Wigan otthonában, míg a Chelsea Londonban egy félidő alatt elintézte (4-0) a Blackpoolt.