A hazai pályán elért 1-1-es döntetlen után a Videoton 2-0-s vereséget szenvedett a szlovén Maribor otthonában az Európa Liga selejtezőjének második fordulójában, és ezzel befejezte a nemzetközi kupaszereplést. Mezey György csapata nagyjából öt percig futballozott veszélyesen Mariborban, és a mutatott teljesítmény alapján nem érdemelt továbbjutást a szervezett, de sok extrát nem mutató szlovénok ellen.

Európa Liga, selejtező, 2. forduló:
Maribor (szlovén) - Videoton 2-0 (1-0)
Maribor, Ljudski vrt Stadion
v.: Mikulski (lengyel)
Maribor: Pridigar - Bacinovic, Rajcevic, Andjelkovic, Viler - Mejac, Mezga (Pavlicic, 88.), Mertelj, Illicic (Cvijanovic, 79.) - Marcos Tavares, Volas (Jelic, 93.).
Videoton: Bozovic - Lázár, Horváth G., Lipták, Elek Á. - Polonkai (Djordjic, 27.), Sándor Gy., Farkas B., Gosztonyi - Andre Alves, Lencse (N. Nikolic, 62.).
gól: Volas (39., 81.)
sárga lap: Volas (3.), Elek Á. (19.), Horváth G. (55.). Bacinovic (79.)
továbbjutott: a Maribor, 3-1-es összesítéssel

Mezey György két helyen változtatott az első mérkőzésen látott összeállításon, a védelem jobb oldalára Lázárt tette be Andic helyett, elöl pedig Vujovicot Lencse váltotta.

Csendes első öt perc után a Videoton előtt adódtak az első lehetőségek, előbb Lencse beadása után Gosztonyi fejese ment el veszélyesen a kapu előtt, majd Horváth Gábor lefejelt labdája után Lencse fordulhatott volna kapura, de a kivetődő kapus megzavarta.

A 11. percben az első meccs szlovén gólszerzője, Mezga végzett el szabdrúgást 26 méterről, jobblábas csavarása után Bozovic nyújtózkodott, de a jobb kapufa kisegítette a Videoton kapusát. Mezey György kényszerű cserét hajtott végre a félidő derekán, a lerúgott Polonkai helyére a nyáron szerződtetett Djordjic érkezett.

Egy perccel a csere után Farkas technikai hibája után Tavares gurított vissza Merteljnek, aki ballal nem sokkal tekert fölé. Erre mondják: szép volt, de haszontalan, Alves egy kipattanó labdát a 16-oson kívülről ollózott kapura, de másfél métert tévedett.

A 39. percben a Maribor még kedvezőbb helyzetbe hozta magát, Ilicic passzolt az Elek és Lipták közé bemozgó Volasnak, aki 12 méterről kilőtte a a jobb sarkot (1-0).

Az első félidő hosszabbításában Mezga került lövőhelyzetbe, de 18 méterről fölévágta a labdát, a túldalon Gosztonyi vett mellre egy röviden kifejelt labdát, de kapásból szintén a léc fölé bombázott.

A fordulás után kétszer is növelhette volna előnyét a Maribor, előbb Volas bombáját tolta ki Bozovic, majd egy eladott labda után Mertelj lőtt fölé kissé elkapkodva a helyzetet. Ez sem a vendégeken múlt, Mezga 15 méterről lőtt centikkel a jobb felső mellé.

A 62. percben végre a fehérváriak is felvillantottak valamit, Gosztonyi lövése levágódott a védőkről, Djordjic kapásból küldte vissza a kipattanót, de Pridigar óriási bravúrra kitolta a bal alsóba tartó lövést. A Videoton nem tudta igazán felpörgetni a játékot, a Maribor pedig a 81. percben megduplázta előnyét: egy szöglet után Taveres fejesét és Volas közeli ismétlését még bravúrokkal védte Bozovic, de Volas második kísérleténél már tehetetlen volt a védők által magára hagyott kapus (2-0).

Majdnem érkezett a harmadik döfés is, Mertelj lecsúszott beadása a lécről pattant vissza a mezőnybe. A végére a hitét is elvesztette a magyar csapat, a szlovénok pedig a cserékkel már magukat ünnepeltették, a Maribor 3-1-es összesítéssel jutott a harmadik körbe, amelyben a Hibernian lesz az ellenfele.