A Real Madrid egygólos hátrányból fordítva nyert az Almería ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában, így továbbra is három ponttal van lemaradva az éllovas FC Barcelona mögött.

A 14. percben meglepetésre az Almeíra szerzett vezetést: egy bedobás után remek háromszögezéssel jutottak el a tizenhatosig a hazaiak, majd a jobb oldalról érkező centerezésre Crusat érkezett tökéletesen, és bevetődve lőtt az ötös bal sarkáról Casillas kapujába (1-0).

Cristiano Ronaldo nem sokáig hagyta, hogy vezessenek a vendéglátók: jó 30 méterre a kaputól megkapta a labdát, majd óriási lendülettel megindult előre, négy-öt védő is próbálta megállítani, ám a portugál szélső mindenkit lecselezett, és végül egy jól helyezett, ballábas lövéssel egyenlített (1-1).

Rafael Van der Vaartnak köszönhetik a Real-hívek, hogy a Real nem szakadt le még jobban a Barcától, a holland középpályás ugyanis - a 69. percben - 17 méterről remekül lőtt bal lábbal a bal alsóba (1-2).

A Valencia David Silva duplájával könnyedén legyőzte az Athletic Bilbaót, így egyre biztosabb, hogy a bajnokság bronzérmese lesz.