Már az első félidőben eldőlt a labdarúgó NB I pénteki mérkőzése: a Videoton 3-0-ra vezetett a Haladás ellen, mindhárom gól Marko Andictól indult. A vége 4-2 lett, a Haladásban Guzmics két öngólt lőtt.

Hasonló arányú győzelemmel vágott vissza az őszi 4-3-as vereségért a Videoton a Haladásnak. A fehérváriak irányították a játékot, s bár az utóbbi időben rendkívül szilárd védelmük ezúttal kétszer is megadta magát, egy jól sikerült nyolc perc mindent eldöntött.

A Videoton háromszor talált be a 30. és a 38. perc között, mindhárom gólhoz Marko Andic kellett: az ő beadásából született Guzmics öngólja, majd kétszer is a szerb balhátvéd szabadrúgása után kipattanó labdát pofozta be Nikolic.

El is dőlt a mérkőzés, bár fordulás után három szombathelyi is gólt szerzett: Guzmics Richárd lőtt még egy öngólt (4-0), majd Tóth Péter büntetőt értékesített, Oross lövése pedig egy blokkoló lábon megpattant, majd a léc alá hullt (4-2). Tóth büntetőjénél a Videoton hat bajnoki után először kapott gólt.

Róth Antal, a Haladás edzője ironikusan nyilatkozott: "Az első félidőben rúgtunk három gólt és eldöntöttük a mérkőzést, csak az a baj, hogy saját magunknak lőttük a gólokat. Ezek után már nem maradt más, csak küzdeni az önbecsülésünkért. Kaphattunk volna egy hatost is, ehhez képest jól harcoltunk, de a mi helyzetünkben luxus ilyen hibákat elkövetni."

A tabellán jelenleg a Videton van lépéselőnyben a Debrecennel szemben, amely vasárnap este Zalaegerszegen lép pályára.