A Real Madrid magabiztos győzelmet aratott csütörtökön Getafe otthonában a spanyol labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában. A Real Madrid ezzel egy 69 éves rekordot állított be: sorozatban nyolcadik bajnoki mérkőzésén lőtt legalább három gólt, erre utoljára 1941-ben a városi rivális Atlético Madrid volt képes.

Egy félidő alatt elintézte a Getafe labdarúgócsapatát a Real Madrid a Primera División 28. fordulójának csütörtöki mérkőzésén. A fővárosi együttes 24 perc alatt négy gólt szerzett, Higuaín két ziccere mellett Cristiano Ronaldo bombagóljainak tapsolhattak a szurkolók.

A portugál klasszis a 13. perc egy 25 méteres szabadrúgást bombázott védhetetlenül a bal felső sarokba, majd 3-0 után a 37. percben nagyon éles szögből lőtte ki a jobb felső sarkot.

0-4 után a hazaiak ugyan még szépítettek, előbb az első félidő végén Parejo használta ki Iker Casillas kapitális hibáját, majd a mérkőzés hajrájában León is betalált, ám a Real ezzel együtt is magabiztosan, 4-2-re diadalmaskodott.