Tartja a lépést a holland bajnokság második helyén álló Ajaxszal a PSV. Az eindhoveniek idegenben győzték le a VVV Venlót, ezzel továbbra is csak egy pontra vannak a BL-indulást érő második pozíciótól.

Sima győzelmet aratott a PSV Eindhoven vasárnap délután a VVV Venlo otthonában. Otman Bakkal már az ötödik percben vezetést szerzett a piros-fehéreknek, majd fél órával később Dzsudzsák Balázs növelte kettőre az előnyt. A volt debreceni egy szöktetés után az ötös bal sarkáról lőtt a hosszú kapufa tövére, ahonnan a gólvonal mögé pattant a labda.

Dzsudzsák 77. meccsén 25. gólját szerezte az Eredivisiében, ebben a szezonban már 11-szer talált be, amivel beállította az előző idényben elért hollandiai rekordját. Első szezonjában, 2007-08-ban három gólig jutott a válogatott szélső.

Szünet után Koevermans növelte még tovább az előnyt (0-3), majd Schaken szépített, de egy percre rá Bakkel újabb gólja végképp demoralizálta a hazaiakat. Boymans ugyan még tovább szépített a hajrában (2-4), de a lényegen ez már nem változtatott.