Az angol FA-kupa 3. fordulójának újrajátszott mérkőzésén a Newcastle a dán Peter  Lövenkrands triplájával 3-0-ra verte a Plymouth-t, Kádár Tamást ezúttal nem nevezte a hazai csapat. A Liverpool a 94. percig vezetett a Reading ellen, ám az egyenlítést követően a hosszabbításban 2-1-es vereséget szenvedett, s kiesett.

A Liverpool egy öngólnak köszönhetően a 94. percig vezetett a Reading ellen, s nem véletlenül írták az angol weboldalak, hogy a játék képe alapján megérdemelné az egyenlítést a vendégcsapat. A ráadás 4. percében aztán Benajun szabálytalankodott Longgal szemben, a büntetőt Sigurdsson bevágta (1-1), következhetett a hosszabbítás.

A 100. percben Gunnarsson beadását Long fejelte a kapuba, előny a vendégeknél (1-2). A 111. percben N'Gog hagyott ki hatalmas helyzetet, a fiatal támadó teljesen üresen állva, 10 méterről rosszul találta el a labdát, amely alig vánszorgott el az alapvonalig. Az utolsó percek nyomasztó mezőnyfölényét már nem tudta kihasználni a Liverpool, így 2-1-es vereséget szenvedve kiesett az FA-kupából.