A Nyíregyháza fölényes, 5-1-es győzelmet aratott hazai pályán a Vasas felett a labdarúgó Soproni Liga 2009/10-es idényének pénteki nyitányán. Az angyalföldiek szezonkezdete igen gyengére sikerült, hiszen szerdán 7-0-ra kaptak ki Diósgyőrben a Ligakupa nyitókörében, míg most a bajnokságban rajtoltak 5-1-es vereséggel.

Soproni Liga, 1. forduló:
Nyíregyháza Spartacus - Vasas 5-1 (2-1)
Nyíregyháza, 3000 néző
v.: Farkas
Nyíregyháza: Vojinovic - Kiss, Mboussi, Goia, Cornaci - Homma, Zabos (Minczér, 67.), Miskolczi (Lakatos, 78.) - Andorka (Dosso, 67.), Stojkov, Bogdanovic
Vasas: Tulipán - Kovács G., Villám, Imrik, Balog - Piller, B. Tóth (Szűcs L., 84.), Pavicevic (Bakos, a szünetben), Dobric (Szűcs P., 58.) - Laczkó, Lázok
gól: Andorka (10.), Miskolczi (39.), Homma (46., 51.), Bogdanovic (60.), illetve Lázok (28., 11-esből)
sárga lap: Miskolczi (73.), Minczér (78.), illetve Pavicevic (24.), Kovács G. (38.), Piller (76.), Szűcs L. (90.)

Agilisan kezdett a hazai csapat, s már a 10. percben megszerezte a vezetést. Bogdanovic balról pontosan lőtt középre, az ötös sarkánál Andorka pedig jobbal megszerezte az idény első találatát (1-0).

A 28. percben a semmiből egyenlített a Vasas, a Laczkó buktatásáért megítélt büntetőt Lázok lőtte a kapu közepébe (1-1). Hogy a félidő hazai előnnyel érjen véget, arról Miskolczi gondoskodott, s a 39. percben pazar szabadrúgásgóllal ismét a Nyíregyházát jutatta előnyhöz (2-1).

A szünet után 22. másodpercet kellett várni az újabb gólra, egy előrevágott labdát az utolsó emberként ügyetlenkedő Piller nem tudott elrúgni, Homma pedig 14 méterről, jobbal a jobb sarokba bombázott (3-1). Öt perc múlva ismét a japán villant, ezúttal 18 méterről ballal a bal sarkot lőtte ki (4-1).

A végeredményt a 60. percben a védők közül kirobbanó és Tulipán kapust is kicselező Bogdanovic állította be (5-1).