A bajnokság eddigi talán legjobb meccsét játszotta a Milan és a Cagliari a Serie A 13. fordulójában, amelyen Leonardo csapata végül 4-3-ra nyert a nagyon bátran futballozó vendégek ellen. A Roma Francesco Totti mesterhármasával nyert a Bari ellen, amelyben Koman Vladimir egy félidőt játszott.

A Cagliari négyes győzelmi sorozattal érkezett a San Siróba, és a jó forma mellett az is táplálhatta a szárdok önbizalmát, hogy a Milan csak három ponttal előzte meg a vendégeket.

Jól kezdett a Milan, az ötödik percben Seedorf passzolt a keresztbe bemozgó Borriellónak, akire kimozdult a kapus is, a csatár viszont nem lőtt, hanem visszagurította a labdát a hollandnak, aki ballal az üres kapuba helyezett.

A Cagliari nem zuhant össze, és bár a Milan előbb megúszott egy büntetőgyanús esetet, a 9. percben már 1-1 volt az állás: a Nesta helyén játszó Kaladze csúnyán elnézett egy beadást, a mögüle kilépő Matri pedig jobbal a jobb sarokba talált. A Cagliari nagyon bátran játszott, és többször is Dida bravúrja kellett, hogy maradjon az 1-1, de a 30. percben már a brazil kapus sem segíthetett a Milanon, Lazzari vett le egy keresztlabdát teljesen üresen a hosszú oldalon, majd ballal a kapu bal oldalába tüzelt.

A Milan varázsütésre magához tért a második gól után, és előbb Borriello fejelt két lépésről a hálóba, miután Marchetti csak kiütni tudta Pato fejesét, majd egy szenzációs Borriello, Ronaldinho, Pato akció végén a kis brazil akasztott bődületes nagy gólt a jobb felsőbe.

A show a második félidőben is folytatódott, de a nagy adok-kapokból a Milan jött ki jobban, Ronaldinho ugyanis értékesítette a Borriello buktatásáért megítélt tizenegyest, és bár a csereként beállt Nené gyorsan szépített, a piros-feketék végül besöpörték a három pontot.

A Romában parádézott Francesco Totti, aki egy félidő alatt tizenegyesből, szabadrúgásból és akcióból is bevette a Bari hálóját. Az újonc, amelyben Koman Vladimir egy félidőt játszott, egy öngóllal - a magyar U21-es játékos szöglete után - ugyan szépített, de a Roma győzelmét nem veszélyeztette.

A Juventus a világbajnok Fabio Grosso góljával legyőzte az Udinesét, így néhány óráig volt csak második helyezett a Milan.