A listavezető Chelsea 1-0-ra legyőzte a Manchester Unitedet az angol labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának vasárnapi rangadóján, s a két csapat között így már öt pont a különbség. A címvédőt ráadásul már az Arsenal is megelőzi a táblázaton.

A Manchester Unitednek a 90 perc során két nagy helyzete is volt, ám Wayne Rooney mindkettőt elpuskázta, ám a szervezetten futballozó Chelsea John Terry fejesgóljával diadalmaskodni tudott: a londoni csapatkapitány a 76. percben talált be Frank Lampard balról érkező beadását követően.

A mérkőzés kiegyenlített volt, a kapura lövési kísérletek aránya 12:18 volt a vendégek javára, igaz, a hazaiak pontosabban céloztak: a Chelsea 6-szor, a ManUnited 2-szer találta el a kaput.

A címvédő együttes menedzsere, Sir Alex Ferguson mostanság gyakran panaszkodik a játékvezetésre, ami ezúttal sem volt másképp. A skót szakvezető szerint Lampard szabadrúgása előtt Fletcher nem szabálytalankodott Cole-lal szemben, hiszen a játékosa a labdát érte el.

A gól előtti szituációról a Sky Sportsnak nyilatkozva nevetségesnek nevezte a játékvezető ténykedését, hozzátéve, hogy semmit nem látott a bíró, mivel "Joe Cole előtte állt, ám még azt a fáradtságot sem vette, hogy elmozduljon". A MU-tréner szerint az ilyen meccsek miatt a játékosok és az edzők teljesen elveszítik a bizalmukat a játékvezetőkben.

A Chelsea trénere, Carlo Ancelotti is dühős volt, ám őt az zavarta, hogy sokat reklamáltak a MU-játékosok, majd a vitatott gólról bevallotta: "Előfordulhat, hogy Drogba lesen volt, ám nagyon nehéz dolguk van az ilyen helyzeteknél a partjelzőknek."

Lampard szabadrúgásába talán beleért Nicolas Anelka is, a franciát azonban nem érdekli, hogy övé volt-e a gól, vagy sem, s csak ennyit mondott: "Előfordulhat, hogy hozzáértem a labdához, majd John elmondja, hogy ő miképp látta, ám engem most csak az érdekel, hogy nagyon jó érzés öt ponttal a Manchester United előtt vezetni a bajnokságot!"

Forrás: AFP

Terry jól védekezett, ráadásul győztes gólt szerzett a csúcsrangadón

Gera Zoltán csapata, a Fulham 1-1-es döntetlent ért el a Wigan otthonában, a hazaiak magyar játékosa a 85. percben állt be. A Hull City a 90. percben, emberelőnyben szerzett góllal nyert 2-1-re a vendég Stoke City ellen. Halmosi Péter nem szerepelt a hazaiaknál.