A magyarok világbajnoki selejtezőcsoportjában a listavezető dánok 1-0-ra nyertek Svédországban. Ezzel hárompontos előnyre tettek szert a második helyezett magyarokkal szemben, míg a 0-0-s állásnál büntetőt hibázó svédek továbbra is hét ponttal vannak lemaradva Erwin Koeman együttese mögött, igaz egy találkozóval kevesebbet játszottak.

Az eddig botladozó Portugália idegenben hosszabbításban szerzett góllal múlta felül Albánia csapatát. A vendégek vezetéshez jutottak az első félidőben, de a hazaiak egy perc múlva válaszoltak. Sokáig úgy tűnt, több gól már nem esik a találkozón, azonban Alves 93. percben szerzett találatával életben tartotta a portugálok vb-reményeit.

Ennek következtében a dánok mögött három pont hátránnyal második magyarok négy ponttal előzik meg Portugáliát és héttel a két mérkőzéssel többet játszott Albániát, továbbá az eggyel kevesebb találkozón szerepelt svédeket.

A magyarok következő ellenfelének, a Puskás Ferenc Stadionban augusztus 12-én felkészülési találkozón vendégeskedő román válogatottnak a kispadján 1-0-s sikerrel debütált Litvániában az új szövetségi kapitány, Razvan Lucescu.

Szlovákia hazai pályán kiütéses, hétgólos győzelmet aratott San Marino felett, sikerével pedig átvette a vezetést világbajnoki selejtezőcsoportjában. Szlovákia jó eséllyel küzd a biztos részvételt jelentő első helyért, ugyanis úgy áll az élen két pont előnnyel, hogy eggyel kevesebb mérkőzést játszott, mint a második Észak-Írország. A csoport favoritjának tartott lengyelek és csehek pedig öt, illetve hét pont hátránnyal követik az éllovast.

A 4. csoportban Finnország hátrányból fordítva nyert Liechtenstein ellen, így versenyben maradt a hatos második helyéért, jelenleg harmadik Németország és Oroszország mögött.

Írország 1-1-es döntetlent ért el Bulgáriában, így bár egy találkozóval többet játszott már, mégsem sikerült megelőznie a címvédő Olaszországot a csoportban. A szigetországiak ugyanakkor annak örülhetnek, hogy ezzel a döntetlennel megőrizték ötpontos előnyüket a harmadik helyezett bolgárokkal szemben.

Az angol labdarúgó-válogatott továbbra is százszázalékos teljesítménnyel vezeti világbajnoki selejtezőcsoportját, miután szombaton Kazahsztánban négygólos győzelmet aratott.

A 7. csoportban Szerbia hazai pályán 1-0-ra nyert Ausztria ellen, így öt pontra növelte előnyét a szextett élén a vb-döntős franciákkal szemben.

Izlandon aratott 2-1-es győzelmével Hollandia Európából elsőként kvalifikálta magát a 2010-es világbajnokságra. A németalföldiek hat mérkőzést követően hibátlan mérleggel és behozhatatlan előnnyel vezetik a 9. csoportot.

Eredmények, vb-selejtezők, 1. csoport:
Svédország - Dánia 0-1 (0-1)
Kahlenberg (22.)

Albánia - Portugália 1-2 (1-1)
Bogdani (28.), illetve Almeida (27.), Alves (93.)

Szlovákia - San Marino 7-0 (5-0)

A csoport állása: 1. Szlovákia 15 pont/6 mérkőzés, 2. Észak-Írország 13/7, 3. Lengyelország 10/6, 4. Csehország 8/6 (6-4), 5. Szlovénia 8/6 (5-4), 6. San Marino 0/7

4. csoport:
Azerbajdzsán - Wales 0-1 (0-1)
Edwards (42.)

Finnország - Liechtenstein 2-1 (1-1)
Forssell (33.), Johansson (71.), illetve illetve Frick (13.)

A csoport állása: 1. Németország 16 pont/6 mérkőzés, 2. Oroszország 12/5, 3. Finnország 10/5, 4. Wales 9/7, 5. Azerbajdzsán 1/5 (0-5), 6. Liechtenstein 1/6 (1-15)

6. csoport:
Kazahsztán - Anglia 0-4 (0-2)
Barry (40.), Heskey (45+1.), Rooney (73.), Lampard (77., 11-esből)

Fehéroroszország - Andorra 5-1 (2-0)
Bliznjuk (2., 76.), Kalacsjov (44.), Kornyilenko (50., 61.), illetve Lima (93.)

Horvátország - Ukrajna 2-2 (1-1)
Petric (2.), Modric (68.), illetve Sevcsenko (13.), Gaj (54.)

Az állás: 1. Anglia 18 pont/6 mérkőzés, 2. Horvátország 11/6, 3. Fehéroroszország 9/5, 4. Ukrajna 8/5, 5. Kazahsztán 3/6, 6. Andorra 0/6

7. csoport:
Litvánia - Románia 0-1 (0-1)
Marica (38.)

Szerbia - Ausztria 1-0 (1-0)
Milijas (7., 11-esből)

Az állás: 1. Szerbia 15 pont/6 mérkőzés, 2. Franciaország 10/5, 3. Litvánia 9/7, 4. Ausztria 7/6 (7-9), 5. Románia 7/6 (7-10), 6. Feröer-szigetek 1/4

8. csoport:
Ciprus - Montenegró 2-2 (2-0)
Konsztantinu (13.), Michail (45., 11-esből), illetve Damjanovic (65., 77.)

Bugária - Írország 1-1 (1-1)
Telkijszkij (29.), illetve Dunne (24.)

Az állás: 1. Olaszország 14 pont/6 mérkőzés, 2. Írország 13/7, 3. Bulgária 8/6, 4. Ciprus 5/6, 5. Montenegró 4/6, 6. Grúzia 3/7

9. csoport:
Macedónia - Norvégia 0-0

Izland - Hollandia 1-2 (0-2)
Sigurdsson (88.), illetve de Jong (8.), van Bommel (15.)

Az állás: 1. (és már vb-résztvevő) Hollandia 18 pont/6 mérkőzés, 2. Skócia 7/5, 3. Izland 4/6 (6-10), 4. Macedónia 4/5 (2-7), 5. Norvégia 3/4