A négy európai topligából már csak a Bundesligában nem derült fény a bajnok kilétére, de a hétvégi utolsó fordulóban eldől, hogy felteszi-e a Wolfsburg az i-re a pontot, az idény meglepetéscsapatának akár egy döntetlen is elég lehet története első bajnoki címéhez. A másik három bajnokságban a bennmaradást és a nemzetközi kupát érő helyekért megy még a harc, számunkra leginkább az angliai események lehetnek érdekesek, mivel a Premier League-ben a Halmosi Pétert foglalkoztató Hull City és a Fülöp Márton klubja, a Sunderland is veszélyeztetett helyzetben van.

Évek óta nem volt ilyen izgalmas a német labdarúgó-bajnokság hajrája, mint az idén: a szombati utolsó forduló előtt még három csapatnak van esélye a bajnoki címért járó salátástál elnyerésére.

A legesélyesebb VfL Wolfsburg két pont előnnyel várja a záró fordulót, ráadásul gólkülönbsége (plusz 35) is sokkal jobb, mint az üldözőké. Így akár egy döntetlen is elég lehet szombaton a zöld-fehér klub első bajnoki címéhez. Felix Magath edző fiai azonban nem vehetik félvállról a 34. játéknapot, vendégük ugyanis a Werder Bremen lesz, amely március 4-én éppen Wolfsburgban mért fájdalmas (2-5) vereséget az autógyári tizenegyre, elütve őket a német kupa elődöntőjébe jutástól.

Nagy kérdés, hogy az UEFA-kupa-döntőben elszenvedett hosszabbításos vereség után és a német kupa május 30-i fináléja előtt - mely a Bremen utolsó esélye arra, hogy jövőre is nemzetközi porondon szerepeljen - a Schaaf-legények mennyire fognak teljes erőbedobással hajtani Wolfsburgban. Ráadásul a sérüléssel bajlódó Mertesacker sem lehet ott a kezdőben.

Jó hír a hazaiaknak, hogy a csapatkapitány, Josué, eltiltása után visszatér a kezdőcsapatba, így sem sérülés, sem eltiltás nem nehezíti annak a Magathnak a dolgát, aki a következő szezonban már a Schalke 04 kispadján fog ülni.

A Bayern München csak akkor lehet bajnok, ha otthon legyőzi a harmadik helyen álló VfB Stuttgartot, egyidejűleg pedig a Wolfsburg vereséget szenved. A ZDF televízió sportműsorában Hoeness elismerte, hogy az éllovas együttes megérdemelné a bajnoki címet, mert egész évben egyenletes, magas színvonalú támadó futballt játszott. A bajorok 22. bajnoki címének esélyét öt százalékra taksálta a menedzser.

Elvben még a szombaton Münchenbe látogató VfB Stuttgart is befutó lehet, de ahhoz totónyelven szólva két 2-esre lenne szükség: brémai győzelemre Wolfsburgban és a VfB diadalára a müncheni Allianz Arénában. A két csapat legutóbbi összecsapása ugyanitt a német kupa nyolcaddöntőjében bajor sikert (5-1) hozott - igaz, Markus Babbel csapata ezután lendült bele igazán.

A VfB a tavaszi 16 fordulóban megszerezhető 48 pontból mindössze kilencet hullajtott el, bajnokaspiránssá lépve elő. Ha pedig szombaton a stuttgarti gólfelelősök, Gomez és Cacau olyan napot fognak ki, mint legutóbb a Wolfsburg és a Schalke ellen, akkor a VfB legyőzheti a Bayernt.

A 33. fordulóban a Schalke ellen (0-0) elvesztett két ponttal a Hertha BSC bajnoki álmai szertefoszlottak. Az UEFA-kupa-szereplés így is biztos a berlinieknek, ám ha szombaton idegenben legyőznék a kiesőjelölt Karlsruhét, és Münchenben döntetlen eredmény születne, akkor a második helyen zárnának. Ez pedig a Bajnokok Ligájában való indulást jelentené Dárdai Pál együttesének. Egy győzelem és bármelyik rivális müncheni sikere nyomán pedig harmadik helyen fejeznék be a bajnokságot a fővárosiak, ami BL-selejtezőre jogosítaná fel a Herthát.

Az alsóházban sem dőltek még el a kérdések, az utolsó két csapat biztosan búcsúzik, a 16. helyezett pedig osztályozót játszik a másodosztály harmadik helyzettjével. Összesen még négy csapat veszélyeztetett, a legrosszabb pozícióban a Karlsruhe van.