A rájátszásra hajtó Cardiff 2-2-es döntetlenre végzett az utolsó helyezett Charltonnal az angol másodosztályú labadarúgó-bajnokság 44. fordulójában. A walesi csapat második gólját a magyar válogatott védő, Gyepes Gábor szerezte.

A már kiesett Charlton az első félidő végén szerzett vezetést, a 17 éves Shelvey közelről vette be Heaton kapuját. Sokáig nem történt semmi, majd a 80. percben a Cardiff nem tudott felszabadítani egy szöglet után, Bailey pedig megduplázta a hazaiak előnyét.

A hajrában azonban feltámadt a walesi csapat, két perccel a második Charlton-gól után Burke szépített, majd a 89. percben érkezett Gyepes, aki levette a labdát, majd fordulásból bevágta azt.

A döntetlen nagyon jól jött a Cardiffnak, amelynek a hátralévő két meccsén minimum egy pontra van szüksége, hogy részese legyen a feljutásról döntő rájátszásnak.

Championship, 44. forduló:
Charlton - Cardiff City 2-2 (1-0)
Shelvey (35.), Bailey (80.), illetve Burke (82.), Gyepes (89.)

Coventry - Barnsley 1-1 (0-1)
gól: Ward (94., 11-esből), illetve Bogdanovic (9.)

Derby - Reading 0-2 (0-0)
Kitson (56.), Long (73.)

Az élcsoport:
1. Wolverhampton 86 pont (már feljutott)
2. Birmingham City 80
3. Sheffield United 76
4. Reading 74 (69-38)
5. Cardiff 74 (65-49)
6. Burnley 72
7. Swansea 68

Az első két helyezett automatikusan feljut a Premier League-be, a 3-6. helyezettek a rájátszásban döntenek a harmadik feljutó sorsáról.