Egy félidőt emberhátrányban futballozva is 4-1-es győzelmet aratott a Manchester United labdarúgócsapata az angol bajnokság utolsó előtti, 37. fordulójában, így már csak a jövő heti, Wigan elleni idegenbeli meccset kell abszolválnia Sir Alex Ferguson csapatának, hogy megszerezze a bajnoki aranyérmet. Egyelőre még nem bajnok a Bayern München sem, mert a Werder Bremen nyert a Cottbus ellen. A bajorok vasárnapi biztosíthatják be elsőségüket.

Gyorsan, már a 4. percben vezetést szerzett a Manchester United a West Ham ellen, amely addig saját térfeléről is alig-alig tudott kijönni. Van der Sar kirúgását Cristiano Ronaldo szelídítette meg a jobbszélen, becsapva védőjét betört a 16-oson belülre, majd 11 méterről lőtt, a labda McCartney-n is megpattanva védhetetlenül végódott a bal alsó sarokba (1-0).

Elképesztő fölényben játszott a MU, s a 24. percben tovább növelte előnyét. Hargreaves jobbról adott középre ballal, a rosszul helyezkedő védők közül éppen Ronaldót találta el a labda, aki 5 méterről semmi mást nem csinált, csak a kapu felé terelte a combjára eső labdát (2-0).

Két perccel később jött a harmadik: Tévez rövid labdaterelgetés után 28 méterről hatalmas gólt ragasztott a léc alá (3-0).

Újabb két perc után újabb gól született, ezúttal a másik kapunál. Egy felívelést Carrick hazafelé csúsztatott, Ferdinand behátrált, Ashton pedig a kapunak háttal állva pazar mozdulattal húzta jobbal a jobb felső sarokba a labdát (3-1).

A 37. percben megfogyatkozott a hazai együttes. Egy ártatlannak tűnő támadás során Neill és Nani akaszkodott össze, a portugál előbb a földön ülve próbálta ágyékon bólintani ellenfelét, majd felállva arcon "fejelte". Mike Riley játékvezető konzultált segítőjével, s Naninak piros, Neillnek sárga lapot mutatott fel.

A második játékrészt óvatosabban kezdte a MU, a West Ham viszont megpróbálta kihasználni az emberelőnyt. Alan Curbishley cserélt is, Boa Morte, illetve Ashton helyére Solanót és Carlton Cole-t küldte pályára, ám az 59. percben eldőlt minden.

Forrás: Getty Images

Carrick szerzett labdát az ellenfél térfelének közepén, kétszer megtolta maga előtt, majd tüzelt, lövése megpattant a behátráló Neillen, így alaposan becsapta a balra vetődő Greent (4-1).

A hajrában már csak a mezőnymunka dominált, a MU végül 4-1-re nyert, s hajszál (pontosabban a május 11-i Wigan elleni idegenbeli összecsapás) választja el a bajnoki aranyéremtől.

Meccs nélkül vált biztos UEFA-kupa-indulóvá az Everton, miután az Aston Villa és a Portsmouth is kikapott. Előbbi hazai pályán a Wigan Athletic együttesétől, míg utóbbi a Middlesbrough vendégeként szenvedett vereséget.