Jól hajráztak a vendégcsapatok az olasz labdarúgó-bajnokság 13. fordulójának vasárnapi találkozóin. A Palermo és a Cagliari a hosszabbításban mentett pontot, míg a Siena az utolsó hét percben szerzett két góljával nyert a Chievo otthonában. A Laziót majdnem meglepte a Genoa, ám egy kapusbaki révén 1-1 lett a római mérkőzés.

A helyzeteket tekintve sima hazai, a ziccereket figyelembe véve vendégsikernek kellett volna születnie a Lazio-Genoa mérkőzésen, ám végül 1-1-es döntetlenre végződött a Serie A 13. fordulójának egyik legváltozatosabb mérkőzése.

Az első játékrészben sok említésre méltó dolog nem történt, igaz, született egy teljesen szabályos gól, amelyet a játékvezető érvénytelenített: a genoai Diego Milito talán még most sem tudja, miért.

Fordulás után nagyobb sebességre kapcsolt a Lazio, helyzeteket dolgozott ki, ám ismét a vendégek juthattak volna vezetéshez, Milito azonban elhibázta a megítélt büntetőt.

A 67. percben a Lazio is kihagyta a kihagyhatatlant, egy kapu előtti kavarodás végén Brocchi lőhetett az üres kapura 8 méterről, ám a jobb alsó sarokra két védő is önfeláldozóan bevetődött, s a labda végül Papasztatopuloszról került az alapvonalon túlra.

A 69. percben váratlanul a Genoa szerzett vezetést, egy balról középre visszalőtt labdát Milito úgy helyezett a bal alsó sarokba, hogy a lövésből - a védők takarása miatt - Carrizo kapus semmit sem láthatott (0-1).

Hogy a hazai drukkerek se legyenek boldogtalanok, arról Rubinho kapus gondoskodott, aki a 80. percben borzalmas potyagólt kapott, a kezei közé érkező Dabo-bombát egyszerűen bevédte, a labda a kesztyűjéről vánszorgott a kapu bal alsó sarkába (1-1).

Az ebben az idényben gyengélkedő AS Roma három góllal nyert a Lecce otthonában, a Palermo és a Cagliari a hosszabbításban mentett pontot a Bologna, illetve a Napoli otthonában.

Az AC Milanban hiába remekeltek a brazilok (Pato és Ronaldinho is betalált), a vendéglátó Torino 2-2-re mentette a meccset.