A Wigan 1-0-ra legyőzte hazai pályán az Evertont az angol labdarúgó-bajnokság 14. fordulójának zárómeccsén, és ezzel elkerült a kiesőhelyekről. A győztes gólt Henri Camara szerezte, aki utoljára 2006 decemberében volt eredményes a Premier League-ben.

Pedig az Everton kezdett ígéretesebben, Saha hagyta ki a meccs első helyzetét, de aztán rákapcsolt a pocsék hazai mérleggel rendelkező Wigan, amelynek több lehetősége is volt a a vezetést megszerzésére, de Palacios föléfejelt, Cattermole és Scharner kísérleténél pedig Howard védett bravúrral.

Az 51. percben megtört a jég: Valencia kapott egy labdát a jobb oldalon, beültette a hintába Lescottot, majd középre gurított, és Camarának csak annyi dolga volt, hogy az üres kapuba passzoljon három méterről. A szenegáli csatár utoljára 2006 decemberében szerzett gólt az angol élvonalban, a Wigan pedig 378 perc után volt ismét eredményes hazai pályán.

Valencia kishíján megduplázta az előnyt, de Howard kitolta a labdát, a hajrában pedig nagyon nyomtak a liverpooliak de Cahill két ízben is rossz megoldást választott, így maradt az 1-0.