Döntetlennel végződött a Borussia Dortmund és a Hannover mérkőzése a német labdarúgó-bajnokság 7. fordulójában. Hajnal Tamás a dortmundi, Huszti Szabolcs a hannoveri együttesben játszotta végig a találkozót.

A végeredmény már az első félidőben kialakult, méghozzá két szépségdíjas góllal. A 10. percben Valdez két hannoveri védő közöt kapura fordult, és a felső léc érintésével a hálóba vágta a labdát. Tíz percre rá egy bírói hiba fosztota meg egy újabb góltól a Dortmundot: Hajnal remekül becsavart szögletére Kovac érkezett, fejese után Enke jól láthatóan a gólvonal mögül szedte ki a labdát, a játékvezető mégsem ítélt gólt.

A első 25 perc hazai fölénye után a semmiből egyenlített a Hannover, Cherundolo jobb oldali beadásából Forssell talán a forduló gólját lőtte: a finn támadó az átvétel után fordulásból zúzta a labdát jobb oldali pipába.

Öt perc múlva ismét Forssell került helyzetbe, de leszerelték, a lecsorgó labdára lecsapó Huszti pedig egy védő szorongatásában a bal kapufa mellé gurított.

Rögtön a szünet után Hajnal is megpróbálkozott egy lövéssel, a jobbösszekötőn helyén befordulva 15 méterről célozta meg a kaput, Enke nagy védéssel tolta a labdát a léc fölé.

Izgalmas volt a játék, Stajner fordíthatott volna, de ajtó-ablak helyzetben pocsék volt a lövése, majd a másik oldalon Hajnal hozta helyzetbe Freit, akit azonban könnyedén elválasztottak a labdától.

A 82. percben Hajnalé volt a meccs utolsó nagy helyzete, a 16-os vonalán egy szép csellel teremtett magának lövőhelyzetet, de nem célzott elég pontosan, így maradt az 1-1.

Vasárnap menesztették Jos Luhukayt, a sereghajtó újonc Borussia Mönchengladbach vezetőedzőjét. Az új tréner kinevezéséig megbízott szakvezetőként a korábbi válogatott labdarúgó, a Borussia jelenlegi sportigazgatója, Christian Ziege látja el a vezetőedzői feladatokat.