Az Everton csak nagy nehézségek árán tudta elhozni a három pontot az újonc Stoke City otthonából az angol labdarúgó-bajnokság negyedik fordulójában.

A vendégek ugyan már 2-0-ra is vezettek Yakubu, valamint Anichebe találataival, a házigazdák azonban kiegyenlítettek Olofinjana, majd Jagielka öngóljával (az Everton-játékos egy bedobást követően csúsztatott saját hálójába).

2-2 után a 72. percben jogos büntetőtől fosztotta meg a vendégeket Alan Wiley játékvezető, aki Leon Cort kezezését követően először a 11-es pontra mutatott, majd konzultálva asszisztensével szabadrúgást adott a 16-os vonaláról.

Öt perccel később azonban az Everton így is megszerezte a győztes találatot, Mikel Arteta szögletét Tim Cahill fejelte a hálóba.

"Kemény mérkőzés volt, de remek délutánt tudhatunk magunk mögött, hiszen három pontot szereztünk. A büntetőnél Leon Cort egyértelműen a vonalon belül állt, ha tévedtem, bocsánatot kérek. Ha nem, akkor ugyanezt várom Alan Wiley játékvezetőtől" - nyilatkozta a találkozót követően David Moyes, az Everton menedzsere.