Huszti Szabolcs csapata, a Hannover 5-1-re kiütötte a Mönchengladbachot a labdarúgó Bundesliga 4. fordulójában. A vasárnapi találkozó rosszul indult a magyar légiós szempontjából, hiszen a 28. percben - 0-0-s állásnál - büntetőt rontott, később azonban jóvátette hibáját, ráadásul duplán: a 32., majd a 47. percben is akciógólt szerzett. Szintén kétszer volt eredményes csapattársa, Jan Schlaudraff, akinek az első találata kísértetitesen hasonlított a cseh Karel Poborsky 12 évvel ezelőtti, portugáloknak lőtt Eb-góljához.

Úgy tűnik, Huszti Szabolcs és a Hannover megbékéltek egymással, a szezonkezdet előtti szerződéshosszabbítás-mizéria már a múlté, Dieter Hecking vezetőedző ismét kezdőként számított rá.

A 28. percben Mikael Forsellt elsodorta az egyik vendégvédő a 16-os vonalánál, a játékvezető 11-est ítélt. Huszti rögtön bizonyíthatott volna edzőjének s persze a közönségnek is, hiszen bátran beállt a labda mögé, a kapu közepe felé tartó félmagas labdáját azonban Christofer Heimeroth - kissé balra vetődve - védte.

A magyar bal oldali középpályás nem esett össze a hibája után, nagyon akart, ami látszott is rajta, és hamar meglett az eredménye is, hiszen a 32. percben jóvátette hibáját. Pont ő indított egy akciót alányesett labdájával, s mire visszaért a kapu elé, Brugginktól kapta a passzt, igazított egyet a labdán, majd 12 méterről a kapus alatt laposan a kapu jobb oldalába lőtt (1-0).

A 43. percben tovább nőtt a Hannover-előny: Jan Schlaudraff 17 méterről a szélen a labdára váró Husztinak is passzolhatott volna, ám önző volt, poborskys mozdulattal a kapuba emelte a labdát - álomszép gól!

Talán ez a gól ihlette Schlaudraffot az első félidő hajrájában!

A 47. percben Mikael Forsell kapott kitűnő labdát a fellazult Mönchengladbach-védelem mellett a jobbszélen, megiramodott a kapu felé, majd tökéletesen adott középre az érkező Huszti elé, akinek 11 méterről csak be kellett gurítania a labdát a kapuba - ezzel már 3-0.

Hét percre rá szépítettek a vendégek, a Hannover labdavesztése után Rob Friend került helyzetbe, s 15-ről szépen emelt a hálóba (3-1).

A 68. percben megszületett a második Schlaudraff-gól is, egy hazai támadás végén keresztben elfutott a Gladbach-kapu - és 4-5 vendégjátékos - előtt, majd pár csel után középtávolról elegánsan emelt a léc alá (4-1).

Öt perccel később Huszti a 16-os vonalánál szerelt szabálytalanul, amiért sárga lapot kapott, majd a 76. percben a roppant lendületesen és aktívan futballozó magyar duplázót ismét tapsolhatták a nézők, miután 18 méteres szabadrúgása kevéssel kerülte csak el a 'Gladbach-kaput.

A 82. percben Forsell kisodródott helyzetből kapufát lőtt, így maradt a 4-1, illetve mégsem, mert a 85. percben újfent büntetőt ítélt a bíró a hazaiaknak. Filip Daems szerelte - látszólag szabályosan - Husztit, de a 11-est ezúttal nem honfitársunk, hanem az ekkor még gól nélküli Forsell végezte el: higgadtan, laposan lőtt a kapu jobb oldalába (5-1).

Tekintse meg a mérkőzés összefoglalóját!

Remek diadalával a Hannover feljött a 12. helyre a táblázaton.

Bundesliga, 4. forduló:
Hannover 96 - Borussia Mönchengladbach 5-1 (2-0)
gól: Huszti (32., 47.), Schlaudraff (43., 67.), Forssell (86., 11-esből), illetve Friend (54.)

VfL Bochum - Arminia Bielefeld 2-0 (2-0)
gól: Mieciel (22.), Pfertzel (26.)