Az újonc Numancia felett gólzáporos mérkőzésen aratott győzelemmel javított helyzetén az egy hete vereséggel kezdő Real Madrid a spanyol labdarúgó-bajnokság második fordulójának vasárnap esti mérkőzésén. A címvédő királyi gárda kétszer is - 0-1-nél, majd 1-2-nél - hátrányt ledolgozva húzott el még az első 45 percben 4-2-re az "óriásölő", vagyis az első fordulóban az FC Barcelonát legyűrő (1-0) vendégcsapattal szemben - úgy, hogy Guti egyenlítő találata a Real Madrid ötezredik bajnoki gólját is jelentette egyben.

A Numancia az első fordulóban két vállra fektette az FC Barcelonát, s úgy tűnt, a Bernabeuban is bohócot csinál esélyesebb ellenfeléből.

A 6. percben egy bal oldali vendégszöglet a hosszú oldal felé szállt, s a nagy lendülettel érkező Juan Carlos Moreno az ötös sarkáról fejelt erőteljesen Casillas kapuja elé, a földre lepattanó labda pedig a hálóban landolt (0-1).

A 18. percig kellett várniuk az egyenlítésre a királyi gárda drukkereinek, ekkor Guti 22 méterről eresztett meg egy bombát, amely megpattant egy vendégvédőn (1-1).

Nem telt el 180 másodperc, és ismét a fellegekben érezhették magukat a Numancia hívei, Barkero ugyanis nem csak, hogy vezetést jelentő, de egyben csodálatos gólt is szerzett, 19-ről óriási gólt ragasztott a jobb pipába (1-2).

Potyogtak a gólok, az ismételt Real-egalizálásig mindössze négy perc telt el: a leshatáron kilépő Higuaín 11 méterről, ballal, elegánsan lőtt a kapu jobb oldalába (2-2).

A 34. percben már a címvédő vezetett, Rafael van der Vaart 15 méterről, éles szögből lőtt bombagólt (3-2).

Az első félidő gólparádéjának ezzel még nem volt vége, s bár az újabb találat Numancia-játékos nevéhez fűződött, Cisma nem volt boldog, hiszen Guti jobb oldali szöglete után a saját kapujába fejelt.

A második játékrészben a vendégek még mindent megpróbáltak, ám erejükből csak szépítésre futotta, egyenlítésre már nem: az 57. percben Moreno 17 méteres, ballal megtekert szabadrúgásába Casillas beleütött, a labda pedig a hálóban kötött ki.

A 93. percben még majdnem bekotorta a kapuba a labdát a vendégcsapat (egy szélről leadott fordulásos lövésről épphogy lemaradt a kapu elé érkező vendégtámadó), a végeredmény 4-3 maradt.

A játéknap zárómeccse szintén sok gólt hozott, a Valencia 2-2-es döntetlent ért el az Almería vendégeként.

Primera División, 2. forduló:
Getafe - Real Betis 0-0

Málaga - Athletic Bilbao 0-0

Real Mallorca - Osasuna 1-1 (1-0)
gól: Aduriz (15.), illetve Portillo (84.)

Recreativo Huelva - Espanyol 0-1 (0-0)
gól: Luis García (84.)

Villarreal - Deportivo La Coruna 1-0 (1-0)
gól: Cazorla (27.)

Real Madrid - Numancia 4-3 (4-2)
gól: Guti (18.), Higuaín (25.), Van der Vart (33.), Cisma (39., öngól), illetve Moreno (6., 57.), Barkero (21.)

Almería - Valencia 2-2 (2-1)
Piatti (21.), Negredo (40.), illetve Alexis (35.), D. Villa (69.)