Győztes góllal mutatkozott be Thierry Henry, az FC Barcelona új futballsztárja, aki egy hónapja írt alá a katalán klubhoz.

A 29 éves francia csatár csereként állt be a szünetben a skót Dundee United otthonában lejátszott felkészülési mérkőzésen (0-1), és fél perccel később már majdnem betalált, lövése alig kerülte el a hazai kaput.

Az utolsó előtti percben büntetőhöz jutott a Barca, melyet a világbajnok klasszis végzett el, és bár Grzegorz Szamotulski elsőre még hárított, a kipattanót Henry a kapuba vágta.

Forrás: EPA

Henry (balról a második) az edzések után élesben is megmutathatta tudását

"Elégedett vagyok a játékával, hiszen bele kell kalkulálni, hogy régen vívott tétmérkőzést. Egyelőre nincs tökéletes állapotban, de nagyra értékelem, hogy már most pályára akart lépni" - mondta Frank Rijkaard vezetőedző.