A második forduló mérkőzéseit rendezték az angol Ligakupában, amelyben számos magyar játékos is lehetőséghez jutott, a legemlékezetesebb teljesítményt Gera Zoltán nyújtotta, aki gólt szerzett a West Bromwich Albion színeiben a Peterborough ellen.

Az olaszok ellen is parádézó támadó a West Brom mindkét góljából kivette a részét, ugyanis előbb maga fejelt a negyedosztályú gárda hálójába, majd a második találatnál az ő lövése pattant ki az ellenfél kapusáról, amit Nathan Ellington bepasszolt.

Király Gábor nem jutott szerephez az Oldhamet 3-0-ra legyőző Burnleyben, Máté Péter szintén csak a lelátóról figyelhette, amint a Reading hosszabbításban 1-0-ra legyűri a Swansea-t. A Plymouth-ban Tímár Krisztián végig a pályán volt a Doncaster elleni győztes találkozón, sőt egy alkalommal bravúrra késztette Sullivan kapust, Buzsáky Ákos 63, Halmosi Péter 67 percet töltött a gyepen, előbbi egy veszélyes szabadrúgással hívta fel magára a figyelmet.

Priskin Tamás kihagyott helyzetig jutott a Watford Southend elleni fellépésén, a válogatott csatár klubja már nem lesz érdekelt az idei sorozatban, mivel 2-0-s vereséget szenvedett. Rósa Dénesnek sem jutott sikerélmény, ugyan a 81. percben becserélte őt edzője, de a Wolverhampton odahaza zakózott 3-1-re a negyedosztályú Morecambe-től. Az élvonalbeli együtteseknek is jelenésük volt a második fordulóban, és hárman elvéreztek, a Sunderland, a Derby és a Wigan intett búcsút a Ligakupának.

A Leicester-Nottingham mérkőzés szünetében leállt a szívműködése Clive Clarknak, a vendégek védőjátékosának. A 27 esztendős hátvédet újraélesztették, majd kórházba szállították. A mérkőzés félbeszakadt, egy későbbi időpontban kerül majd lejátszásra.

Ligakupa, 2. forduló:
Birmingham City - Hereford (IV. osztályú) 2-1 (2-0)
gól: O'Connor (27.), McSheffrey (38.), illetve Robinson (74.)

Bristol Rovers (III.) - West Ham United 1-2 (0-2)
Williams (72.), illetve Bellamy (31., 45.)

Burnley (II.) - Oldham (III.) 3-0 (0-0)
gól: Gray (59.), Blake (76.), Akinbiyi (90.)

Cardiff (II.) - Leyton Orient (III.) 1-0 (0-0)
gól: Whittingham (90.)
piros lap: Thornton (69., Leyton)

Carlisle (III.) - Coventry (II.) 0-2 (0-1)
gól: Mifsud (21., 56.)

Charlton (II.) - Stockport (IV.) 4-3 (2-0)
Todorov (35.), Cseng Cse (42., 11-esből), Sam (74.), McCarthy (90.), illetve Proudlock (54.), Elding (62.), Blizzard (69.)

Derby - Blackpool (II.) 2-2 (0-0, 1-1, 2-1) - tizenegyesekkel 6-7
gól: M. Camara (63.), Fagan (101.), illetve Gorkss (86., 120.)

Luton (III.) - Sunderland 3-0 (2-0)
gól: Bell (16.), Furlong (43., 75.)
piros lap: Halford (61., Sunderland)

Milton Keynes Dons (IV.) - Sheffield United (II.) 2-3 (1-1, 2-2, 2-3) - hosszabbítás után
Broughton (12.), McGovern (78.), illetve Lucketti (20.), Law (55.), Horsfield (104.)

Peterborough (IV.) - West Bromwich Albion (II.) 0-2 (0-2)
gól: Gera (33.), Ellington (45.)

Plymouth Argyle - Doncaster (III.) 2-0 (1-0)
gól: Ebanks-Blake (15.), Summerfield (90.)

Portsmouth - Leeds (III.) 3-0 (1-0)
gól: Pamarot (43., 80.), Nugent (84.)

Rochdale (IV.) - Norwich (II.) 1-1 (1-0, 1-1, 1-1) - tizenegyesekkel 3-4
gól: Murray (9.), illetve Dublin (49.)

Sheffield Wednesday (II.) - Hartlepool (III.) 2-1 (0-0, 1-1, 1-1) - hosszabbítás után
Burton (68.), Folly (120.), illetve Moore (55.)

Shrewsbury (IV.) - Fulham 0-1 (0-0)