Ötödik mainzi mérkőzésén második gólját szerezte Szabics Imre, együttese azonban így is 2-1-es vereséget szenvedett hazai pályán a Wolfsburgtól. A Bundesliga 11. fordulójának keddi mérkőzésén ugyancsak idegenben nyert a listavezető Bremen.

A listavezető Werder Bremen Nürnbergben tett látogatást, s bár az első félidő túlnyomó részében a hazai együttes irányította a játékot, a 32. percben a vendégek szereztek vezetést. Frings a kapuval szemben 20 méterre két csel után úgy teker a bal alsó sarokba, a labda kifelé csavarodva a kapufáról vágódott a hálóba (0-1).

A második félidőben már kiegyenlítettebb játék folyt, ám Diego pazar szabadrúgásgóllal kettőre növelte az előnyt, Banovic a hosszabbításban értékesített büntetővel csak kozmetikázni tudta az eredményt (1-2).