Az AC Milan csak döntetlent ért el a Sampdoria otthonában az olasz labdarúgó-bajnokság 6. fordulójának nyitómérkőzésén. A nap másik meccsén, a három kiállítással tarkított Siena-Messina összecsapáson a hazaiak 3-1-re diadalmaskodtak.

A kiegyensúlyozott első játékrész után a 68. percben Franceschini nagy ziccert hagyott ki, ajtó-ablak helyzetben a léc fölé bikázott, egy perccel később azonban már nem volt kegyelem. Pieri a bal szélről tekert középre, Maldiniék pedig közelről figyelték, ahogy Bonazzoli a tehetetlen Dida mellett a kapuba fejelte a labdát (1-0).

Nagyon rákapcsolt a Milan, Carlo Ancelotti három cserét is végrehajtott, a feltűnően passzív Gilardinót Oliveira, Cafút Bonera, Jankulovskit pedig Kaladze váltotta. S a nyomás a 84. percben góllá érett: a középpálya bal oldalára feltolt Kaladze egy középre ívelt labdára rajtolt, a kaputól mintegy 10 méterre erőszakosan megelőzte a ki tudja, mire váró Delvecchiót, s a vetődő Castellazzi alatt a kapu közepébe passzolt (1-1).