Az Újpest FC és a Debrecen kettős győzelemmel jutott a labdarúgó Magyar Kupa negyeddöntőjébe, miután a fővárosi gárda idegenben is legyőzte az NB II-es Makót, a hajdúságiak pedig 2-1-re verték a Tatabányát. A Pécs is továbbment, bár meglepetésre a harmadosztályú Szentlőrinc győzni tudott a Mecsekalján.

labdarúgó Magyar Kupa, a legjobb 8 közé jutásért:
Debreceni VSC-AVE Ásványvíz - Csőszer-FC Tatabánya-Auto Trader 2-1 (1-0)
Debrecen, 6000 néző
v.: Erdős József (Tóth I., Szalai Z.)
Debrecen: Tomic - Bernáth, Éger, Hegedűs, Mészáros (Szatmári, 46.), - Madar (Nikolov, 80.), Kiss Z., Dzsudzsák, Halmosi - Sidibe, Ferenczi (Hrisztov, 46.)
Tatabánya: Szabó K.- Kerényi, Megyesi, Filó, Rajnay - Dupai, Balogh Z., Szabó Z., Forgó (Hajdu, 89.) - Rizvanolli (Márkus, 78.), Da Silva (Anderla, 92.)
gól: Sidibe (7.), Hegedűs (88.) ill. Dupai (67., 11-esből)
sárga lap: Kerényi (1.), Forgó (35.), Balogh Z. (40.), Hegedűs (54.), Szatmári (64.)
továbbjutott: a Debrecen, kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel.

7. perc: Ferenczi fejelt Sidibe elé, aki egyedül indult meg, majd a 16-oson belül ballal lőtt kapura. A labda egy vendégvédőn megpattant és Szabó fölött került a hálóba. (1-0)

36. perc: Hazai szabadrúgás után Ferenczi elé pattant a labda, a csatár szép mozdulattal a kapu mellé ollózott.

67. perc: A kapu előtt Da Silva ugrott fel a labdáért, a kifutó Tomic azonban elütötte a csatárt, amiért Erdős játékvezető büntetőt ítélt. A 11-est Dupai értékesítette magabiztosan. (1-1)

85. perc: Sidibe passzolt Égerhez, aki jobb lábbal bombázott kapura, de a lövés pár centivel a léc fölé szállt.

89. perc: Ismét Sidibétől indult az akció, a támadó Hegedűs elé tálalt, a hazaiak védője pedig 14 méterről a jobb alsó sarokba lőtt. (2-1)

Makó FC (NB II) - Újpest FC 0-1 (0-1)
gól: Rajczi (12.)
továbbjutott: az Újpest FC, kettős győzelemmel, 9-1-es összesítéssel.

Pécsi MFC - Szentlőrinc SE (NB III) 0-1 (0-0)
gól: Laki (74., 11-esből)
továbbjutott: a Pécs 2-1-es összesítéssel