Szabics Imre megszerezte második gólját a német labdarúgó Bundesliga jelenlegi idényében, de a VfB Stuttgart vereséget szenvedett a Schalke 04 otthonában. A Bayern München meglepetésre kikapott Mönchengladbachban, a címvédő Werder Bremen pontot mentett a Hamburg ellen, míg a Dortmund-Leverkusen rangadón hazai győzelem született. A wolfsburgi Martin Petrov négy góljával jóformán egymaga verte meg a Mainzot.

A Schalke - az FTC UEFA-kupa-ellenfele - két perc elteltével már 2-0-ra vezetett a Stuttgart ellen, amely 3-0 után még az első félidőben felzárkózott egy találatnyi különbségre, többek között Szabics góljával. A magyar csatárt a szünetben lecserélték, s az eredmény már nem változott.

A Bódog Tamást nélkülöző Mainz ugyancsak elhúzott 2-0-ra Wolfsburgban, de a hazaiak a bolgár Martin Petrov négy góljával fordítottak és nyertek.

A forduló meglepetését az edzőváltáson átesett Mönchengladbach okozta a Bayern München legyőzésével.

A Hertha BSC - Dárdai Pál nélkül - Freiburgban diadalmaskodott.

Bundesliga, 11. forduló:
SC Freiburg - Hertha BSC 1-3 (1-1)
Cairo (25.), illetve Rafael (36.), Gilberto (50.), Friedrich (63.)

Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen 1-0 (1-0)
Ewerthon (41.)
piros lap: Nowotny (Leverkusen, 90.)

Hannover 96 - VfL Bochum 3-0 (1-0)
Christiansen (16.), Stendel (64.), Leandro (88.)

Mönchengladbach - Bayern München 2-0 (0-0)
Pletsch (49.), van Hout (84.)
piros lap: Lúcio (Bayern, 55.)

VfL Wolfsburg - FSV Mainz 05 4-3 (2-2)
gól: Petrov (45. és 57. mindkettő 11-esből, 45.+3., 62.), illetve Abel (15.), Casey (17.), Babatz (75.)
piros lap: Kramny (Mainz, 56.)

FC Schalke 04 - VfB Stuttgart 3-2 (3-2)
gól: Ailton (1.), Kobiasvili (2.) Lincoln (25.), illetve Soldo (30.), Szabics (33.)

Werder Bremen - Hamburger SV 1-1 (0-1)