Bombameglepetéssel folytatódott az olasz bajnokság, hiszen a hét közben lebonyolításra kerülő harmadik fordulóban a Milan hazai pályán szenvedett 2-1-es vereséget a továbbra is veretlen újonc Messinától. Újabb zakót szabtak a Parmára: a kék-sárgák is otthon buktak el a Bologna ellen.

A Milan - többek között - éppen azért vált minden csapat rémévé, mert soha nem tette meg azt a szívességet az ellenfeleknek, hogy biztos sikert ígérő meccseken pontot, vagy pontokat tékozoljon el. Míg más bajnokesélyesek itt, vagy ott azért megbotlottak, a Milan egy tökéletesre tervezett gépezet precizitásával gyűjtögette a pontokat.

Éppen ezért volt tökéletesen váratlan a piros-feketék Messina elleni hazai veresége - bár Zampagnáék vasárnap alaposan megszórták a Romát, és az első körben is elcsíptek egy pontot a Parma vendégeként. Most négy percbe sűrűsödött bele minden: a Kaladze sérülése miatt ismét előtérbe kerülő Pancaro ugyan nagy nehezen megszerezte a vezetést Ancelotti csapatának, a vendégek három perc alatt fordítottak, és előnyüket meg is őrizték a mérkőzés végéig.

Mélyülni látszik a Parma válsága: Gilardinóék az udinei 0-4 után ezúttal hazai pályán kaptak ki, mégpedig a Bolognától, így három forduló alatt megszerzett egyetlen ponttal a táblázat hátsó régióiban szerénykednek.

A Juventus sima 3-0-val abszolválta genoai kirándulását, míg a Roma hazai pályán volt kénytelen pontosztozkodással beérni a Lecce ellen.