A százszázalékos, a bajnokság első négy fordulójában még gólt sem kapó Ferencváros Dunaújvárosban botlott, a Győr az Újpest otthonában vesztett pontokat, a Békéscsaba feltámadt otthon, míg a Siófok Sopronban szerezte meg a három pontot

Borsodi Liga, 5. forduló:
Dunaferr - Ferencváros 2-2 (1-0)
Dunaújváros, 7000 néző
vezette: Dubraviczky
Dunaferr: Bita - Sowunmi, Éger, Salamon, Kóczián - Bükszegi (Balaskó 82.), Zováth, Jäkl, Buzás (Rósa D. 68.) - Horváth P. (Mészáros 60.), Alex
Ferencváros: Szűcs L. - Vukmir, Dragóner, Gyepes - Kriston, Kapic, Lipcsei, Szkukalek - Gera, Tököli, Leandro (Szili 85.)
gól: Alex (28.), Éger (89., 11-esből), illetve Lipcsei (67.), Tököli (79.)
sárga lap: Sowunmi (45.), Bita (79.), Balaskó (87.), illetve Gera (34.), Lipcsei (91.)

28. perc: Balról Buzás ívelt középre, a kifutó ferencvárosi kapust a felugró Alex megelőzte és a hálóba fejelt (1-0).

67. perc: Lipcsei három védőt is kicselezve 11 m-ről a léc alá vágta a labdát (1-1).

A Borsodi Liga menetrendje és eredményei/sport/magyarfoci/20020719aborsodi.htmlA Borsodi Liga állása és mesterlövései/sport/magyarfoci/20020824aborsodi.html

79. perc: Szkukalek balról ívelt középre, Bita kiöklözte a labdát, de pontosan az érkező Tököli elé, aki 11 m-ről az üres kapuba gurított (1-2).

89. perc: Balaskó több ferencvárosi védőt kicse- lezett, a lövés pillanatában Kapic ellökte, 11-es. A büntetőt Éger a jobb felső sarokba lőtte (2-2).

Az első félidőben a Dunaferr volt jobb, míg a szünet után a Ferencváros alaposan feljavult és a hazai védők hibáit ki is használva fordított. A lelkes hazaiak az utolsó percben mégis pontot